Wiadomości z Świętochłowic

Zostań wolontariuszem podczas 32. Finału WOŚP w Świętochłowicach. Trwają zapisy!

  • Dodano: 2023-11-16 14:15

Trwa rejestracja wolontariuszy na 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sprawdź, co musisz zrobić, aby nim zostać.

Trwa rekrutacja wolontariuszy do sztabów WOŚP

Od 13 listopada trwa rejestracja wolontariuszy na 32. Finał WOŚP. Każdego roku dzielni wolontariusze kwestują i zbierają datki w szczytnym celu. Tym razem WOŚP będzie grał pod hasłem "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!". Zebrane podczas Finału pieniądze będą przeznaczone na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. 

Fundacja planuje kupić urządzenia dla:

  • diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne
  • diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry
  • diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy
  • rehabilitacji - sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc
  • torakochirgurgii, m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy    

Jak zostać wolontariuszem WOŚP w Świętochłowicach?

Aby zgłosić swoją chęć zostania wolontariuszem, należy zarejestrować się TUTAJ i wybrać Sztab nr: 5172 - Stowarzyszenie Ś.C.R.O.P. i W. CEZAR z siedzibą przy ul. Zubrzyckiego 38. Po zapisaniu się należy czekać na kontakt ze strony sztabu w celu potwierdzenia podanych informacji.

Zarejestrowani wolontariusze otrzymają swój identyfikator, puszkę zabezpieczoną banderolami oraz serduszka, które będą rozdawać osobom, które wrzuciły pieniądze do skarbonki.

Kto może zostać wolontariuszem?

Wolontariuszem może zostać każdy - zarówno dorośli jak i dzieci oraz młodzież. W przypadku osób niepełnoletnich konieczne będzie wypisanie oświadczenia przez opiekuna prawnego. Osoba niepełnoletnia nie może samodzielnie zarejestrować się jako wolontariusz - jej opiekun musi założyć konto "Opiekuna wolontariusza". Wolontariusz, który nie ukończył 16. roku życia, musi kwestować w towarzystwie osoby pełnoletniej za zgodą Szefa Sztabu.

Czym zajmują się wolontariusze?

Zadaniem każdego wolontariusza jest kwestowanie w dniu 28 stycznia 2024 roku podczas 32. Finału WOŚP. Zbiórkę prowadzić można na trzy sposoby: do puszki fizycznej, do eSkarbonki lub obu. Wybór formy prowadzenia zbiórki należy do wolontariusza.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również