Wiadomości z Świętochłowic

Żywa szopka przyciąga tłumy mieszkańców Świętochłowic

 • Dodano: 2022-01-06 14:00, aktualizacja: 2022-01-06 15:24

Wspólne obchody Święta Trzech Króli w Świętochłowicach. Największą popularnością wśród mieszkańców wzbudziła żywa szopka, która stanęła na placu ks. Leopolda Raabe.

W czwartek, 6 stycznia do godz. 17.00, na placu ks. Leopolda Raabe na wszystkich gości czeka szopka bożonarodzeniowa z żywymi zwierzętami. Bliskie spotkania ze zwierzętami, a czasem bardzo bliskie są jej główną atrakcją. Można pokarmić, a przy okazji poznawać naturę zwierząt gospodarskich i ich zwyczaje.

O godz. 15.30 z placu do kościoła pw. św. Apostołów Piotra i Pawła wyruszy uroczysty Orszak Trzech Króli, zwieńczony mszą świętą o godz. 16.00.


Źródło: Redakcja / UM Świętochłowice

Zobacz także

Komentarze (5)    dodaj »

 • kurde bele

  lepsze by byuy te trzi krole beger,moś,no i tyn 3 leber.kostemp zamias tyj biydny gadziny.

 • Ja

  Zwierzęta traktowane przedmiotowo.Wstyd dla miasta.

 • ...zdegustowany.

  ....ta niby żywa szopka to jedna wielka pomyłka! Ludzie przyjeżdżali z różnych dzielnic z ciekawości aby zobaczyć żywą szopkę a tu bynajmniej dla wielkie rozczarowanie...

 • Mieszkam tu

  Biedne zwierzęta

 • Król

  Najlepsza szopka to w urzędzie. Adam życzy Patrykowi a Patryk życzy Adamowi. Obu łączny zamiłowanie do szkła i znikanie. Adam znika w szafie a Patryk na L4.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.