Wiadomości z Świętochłowic

5 gadżetów dla mola książkowego

  • Dodano: 2017-08-28 10:00

Zbliża się jesień. Idealny czas dla każdej osoby, która uwielbia czytać książki. Z tej okazji mamy dla was kilka drobiazgów. Z pewnością spodobają się każdemu wielbicielowi książek.

Miłośnicy książek to specyficzna grupa osób. Zdecydowanie najłatwiej robić dla nich prezenty.  Zazwyczaj nie mają zbyt dużych wymagań. Wystarczy im nowa książka. Jednak od czasu do czasu warto zainwestować w coś, co nie jest hitem księgarń.  Na dobrą sprawę obecnie na rynku jest wiele fajnych gadżetów, które spodobają się każdemu molowi książkowemu.

Zakładki do książek

Czytanie to bardzo przyjemne hobby, dzięki któremu możemy zapomnieć o otaczających nas sprawach, nierzadko problemach finansowych. Jednak, aby nie zgubić się w rozpoczętej przez nas powieściowej historii, przyda się zakładka. Wybór jest przeogromny. Możemy postawić na tradycyjne, ale producenci prześcigają się w przeróżnych wzorach. Coraz częściej można spotkać się z magnetycznymi zakładkami jak też takimi zwykłymi na gumkę. Wybierając tego rodzaju prezent warto  kierować się indywidualnymi preferencjami wielbiciela książek.

Torba z cytatem z ulubionej powieści

Przyda się każdemu molowi książkowemu. Niezależnie czy będzie z nią chodził na zakupy do księgarni,  czy też odwiedzał pobliską bibliotekę. Torba to rzecz tak uniwersalna, że sprawdzi się w każdej sytuacji. Miłym akcentem z pewnością będzie znalezienie się na niej cytatu z ulubionej książki.  Taki gadżet będzie zdecydowanie milej nosić na mieście.

Kompaktowe lampki do czytania

Idealnie sprawdzą się podczas podróży. Gdy będzie zbyt ciemno wystarczy, że wyjmiemy naszą lampkę i umiejscowimy ją za pomocą klipsa. Taka mała lampka z pewnością spodoba się każdemu. Nie potrzebuje prądu ponieważ zazwyczaj działa na baterie. Nie jest zbyt duża, ale jest bardzo poręczna. I co najważniejsze: zawsze pod ręką.

Czytnik książek

Jest to trochę droższy gadżet od pozostałych. Skierowany głównie do tych moli książkowych, którzy są często w trasie. Wiadomo, podróże wymagają wielu wyrzeczeń. Najczęściej na tym cierpią papierowe książki. Są zbyt ciężkie, aby je zabierać ze sobą w każda podróż. Czytnik książek rozwiązuje ten problem. Mając to urządzenie, możemy spokojnie załadować do niego kilka pozycji książkowych. Jednocześnie czytniki są lekkimi urządzeniami,  które zmieszczą się w każdej w przegródce plecaka i nie odczujemy ich ciężaru. Idealny gadżet na lato i nie tylko. Przed zakupem jednak warto zorientować się, w jakim typie pliku będą zapisywane nasze książki. Nie każdy czytnik obsługuje wszystkie formaty plików tekstowych.

Podpórka na książkę

Propozycja dla osób, które lubią czytać w łóżku. Dzięki podpórce na książkę odciąża się swoje ręce można spokojnie cieszyć się treścią czytanej lektury. Dodatkowo jest to niedrogi gadżet, a do  wyboru mamy bardzo wiele modeli. Każdy znajdzie coś z pewnością dla siebie.

Cokolwiek wybierzemy: w przypadku jakichkolwiek problemów z gotówką, zawsze możemy liczyć na pomoc strony pożyczkowy-portal.pl. To miejsce, gdzie można znaleźć wiele ofert firm pożyczkowych z całego kraju i je ze sobą porównać.