Wiadomości z Świętochłowic

5 porad dotyczących sprytnego przechowywania w kuchni z Brabantią

  • Dodano: 2020-04-16 06:45, aktualizacja: 2020-04-16 06:54

Przechowywanie to sztuka, szczególnie w przypadku niewielkiej kuchni, gdzie każdy kącik jest na wagę złota. W końcu trzeba w niej pomieścić różnorodne rzeczy – od żywności, po naczynia, akcesoria i sprzęt. Aby kuchnia była odpowiednio wyposażona, należy dobrze przemyśleć rozkład wszystkich elementów w całym pomieszczeniu. Z pomysłami firmy Brabantia będzie to o wiele łatwiejsze. Sprawdź, jakie porady rozwiążą problem przechowywania w przestrzeni kuchennej!

Mała kuchnia – duże problemy

Pojemne szafki nie gwarantują łatwości przechowywania. Najważniejsze jest dobre ulokowanie produktów, aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, jak i użycie odpowiednich akcesoriów. Brak spiżarni znacznie utrudnia przechowywanie większej ilości żywności, sprzęty i naczynia również zajmują sporo miejsca. Jak zadbać o porządek w kuchni? Pomysły marki Brabantia są świetną inspiracją w mądrym segregowaniu i organizowaniu wszystkich rzeczy.

Sprytne przechowywanie w kuchni – poznaj porady marki Brabantia

Nadmiar przedmiotów w kuchni wymaga zastosowania odpowiednich rozwiązań. Bez tego łatwo o bałagan i chaos, które nierzadko są denerwujące dla domowników. Oto 5 pomysłów, dzięki którym przechowywanie produktów stanie się łatwe i wygodne:

  1. Oszczędność miejsca dzięki pojemnikom. To prosta, a jednocześnie bardzo praktyczna rzecz. Jeden pojemnik może śmiało zastąpić kilka opakowań jednego np. sypkiego artykułu, dzięki czemu łatwiej jest zyskać dodatkową przestrzeń do przechowywania.
  2. Mądra segregacja odpadów. Doskonałym przykładem są kosze Brabantia – o zróżnicowanej pojemności i w wielu kształtach. Wystarczy umieścić mniejsze modele obok siebie w szafce, aby pojemniki do sortowania różnych odpadów mieć zawsze pod ręką.
  3. Praktyczne, czyli przezroczyste pojemniki na żywność. Jeśli są one wykonane ze szkła lub wysokiej jakości tworzywa sztucznego, od razu po otworzeniu szafki można znaleźć potrzebny produkt, bez robienia bałaganu.
  4. Przechowywanie na wielu poziomach. Miejsce w szafce zwykle jest zapełnione tylko w najniższej części. Stosując pojemniki na żywność, dobrze jest ustawiać je jeden na drugim, aby maksymalnie wykorzystać dostępne miejsce.
  5. Drzwiczki szafki z dodatkową półką. Na wewnętrznej stronie frontów mebli warto przymocować dodatkowe półki w formie koszyczków, które będą dodatkowym miejscem do przechowywania pojemników na żywności.

Nowoczesne przechowywanie w zgodzie z ekologią

Nowoczesne produkty ułatwiające przechowywanie żywności coraz częściej wykorzystują idee ekologii. Przykładem takich akcesoriów są pojemniki Monbento. Eleganckie, trwałe, a przy tym bardzo praktyczne, ponieważ składają się z kilku poziomów i elementów, umożliwiając przechowywanie nawet kilku dań czy przekąsek. To sprawia, że zamiast generować odpady w formie plastikowych opakowań na żywność, wybieramy sprzyjające środowisku rozwiązanie, czyli pojemnik wielokrotnego użytku. Więcej o ich wyjątkowych, proekologicznych cechach można przeczytać w artykule: Monbento to nie tylko eleganckie pojemniki na lunch do pracy. Poznaj czym jest zero waste?

Mądre przechowywanie to współcześnie również dbanie o świat, który nas otacza. Stosując produkty na żywność wielokrotnego użytku czy pojemniki na segregowanie odpadów, można nie tylko łatwiej uporządkować kuchenną przestrzeń, ale i zadbać o życie w zgodzie z ekologią na co dzień.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.