Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Agregaty chłodnicze - jakie rozwiązania są stosowane w przemyśle?

  • Dodano: 2019-10-29 14:30

Odpowiednie chłodzenie linii produkcyjnej to bardzo ważna kwestia w wielu branżach. Nic więc dziwnego, że firmy chcą korzystać z najlepszych rozwiązań. Do takich z pewnością można zaliczyć agregaty chłodnicze. Za co one odpowiadają?

Agregaty chłodnicze – w jaki sposób wykonują swoją pracę?

Jak się okazuje, agregat to nie tylko sprzęt generujący energię elektryczną. To także urządzenia odpowiedzialne za utrzymywanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu czy na linii produkcyjnej. Wykorzystuje się je chociażby w lodówkach czy systemach chłodniczych zarówno w obiektach komercyjnych, jak i przemysłowych. Obecnie korzysta się z kilku wariantów agregatów chłodniczych. Urządzenia skraplające to rozwiązanie przeznaczone dla chłodnictwa oraz klimatyzacji przemysłowej w magazynach i chłodniach. Stosuje się je zarówno do chłodzenia, jak i ogrzewania pomieszczeń. W ofercie możemy znaleźć urządzenia działające w oparciu o sprężarki tłokowe, czy takie pozwalające podłączyć je do centrali wentylacyjnej. Agregaty chłodnicze absorpcyjne to rozwiązanie, które wykorzystuje absorpcję do wytwarzania chłodu. Jest więc bardzo ekonomiczne, gdyż nie potrzebuje do tego energii elektrycznej. Źródłem zasilania w takim wypadku jest ciepło w postaci pary wodnej lub gorącej wody. Takie urządzenia stosuje się przede wszystkim w klimatyzacji, a także procesach technologicznych. Ostatnim typem agregatów chłodniczych są agregaty wody lodowej. Są to tzw. chillery, które stanowią doskonałą alternatywę dla systemów opartych na freonie. Rozwiązanie to jest bezpieczniejsze dla środowiska i stosunkowo niedrogie. Zamiast freonu wykorzystuje się schładzaną wodę.

Agregaty chłodnicze – gdzie możemy je kupić?

Zakup takiego sprzętu nie jest w dzisiejszych czasach  niczym trudnym. Wystarczy bowiem skorzystać z internetowej wyszukiwarki, by znaleźć firmy specjalizujące się w sprzedaży tego sprzętu. Agregaty chłodnicze są jednak inwestycją, która nie musi nas zbyt wiele kosztować. Wystarczy, że znajdziemy odpowiednie rozwiązanie. Jednym z nich jest chociażby wynajem tych urządzeń. Firmę oferującą takie usługi znajdziesz np. tutaj http://www.ras-agregaty.pl/serwis-chillerow/. Decydując się na taką formę współpracy nie tylko oszczędzasz pieniądze, ale i zyskujesz całodobowy serwis. Dzięki temu, w razie awarii, otrzymasz pomoc możliwie jak najszybciej. Pracownicy zdają sobie bowiem sprawę z tego, że każdy przestój hali produkcyjnej generuje duże straty. Dlatego warto rozważyć te rozwiązanie i zapewnić sobie spokój w sytuacji, gdy zawiedzie sprzęt.
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.