Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Akcesoria pomiarowe Manuli Fluiconnecto

  • Dodano: 2020-03-27 14:00

Manuli Fluiconnecto to międzynarodowa firma produkująca i dostarczająca produkty do wielu branż jak np. przemysł morski, rolnictwo, maszyny budowlane, przetwórstwo tworzyw sztucznych, ropa i gaz, przeładunek, górnictwo, klimatyzacja i wiele innych. W swoje ofercie posiada między innymi sprzęt wykorzystywany w hydraulice siłowej.

Hydraulika siłowa

 

Hydraulika siłowa jest wykorzystywana w wielu gałęziach przemysłu. Wykorzystuje ona energię cieczy znajdującej się pod ciśnieniem i zamienia ją na energię mechaniczną w maszynach. Wykorzystuje do tego między innymi siłowniki, pompy, a także elementy transportujące ciecz jak np. rury, węże hydrauliczne, złączki, akcesoria i różnorodne adaptery. Żeby cały układ hydrauliki znajdował się pod kontrolą, musi on być odpowiednio zabezpieczony. Głównym narzędziem do kontroli są pomiary, wykonywane przede wszystkim przy użyciu manometrów.

Manometry glicerynowe

 

Jak już wcześniej wspomniano do kontroli ciśnienia w układach hydraulicznych wykorzystuje się przede wszystkim manometry. Są to urządzenia od lat stosowane w przemyśle. Manometr został wynaleziony już w 1661 roku przez niemieckiego fizyka Otto von Guericke. Służą one do pomiaru ciśnienia względem ciśnienia otoczenia. Każda z maszyn ma określony zakres ciśnienia pracy, w którym jest w stanie działać. Dlatego tak ważne jest utrzymanie go na odpowiednim poziomie. W układach hydraulicznych wykorzystywane są zazwyczaj manometry glicerynowe. Jest to specjalne wykonanie, ponieważ wskazówka urządzania jest zanurzona w glicerynie. Dzięki temu wskazania są precyzyjne mimo drgań i wibracji występujących w układzie.

Najczęściej manometry glicerynowe są wyposażone w tzw. rurkę Bourdona. Posiada ona swobodną końcówkę dzięki czemu wykonuje odpowiednie ruchy i odzwierciedla w bardzo precyzyjny sposób zmiany ciśnienia.

Dowiedz się więcej odwiedzając stronę Fluiconnecto – hydraulika siłowa

Parametry manometrów

 

Manometry dobiera się przede wszystkim na zakres mierzonego ciśnienia. W zależności od ciśnienia w układzie warto dobrać taki manometr, aby mierzone ciśnienie znajdowało się mniej więcej w jego połowie. Pozwoli to na precyzyjny pomiar, a jednocześnie zabezpieczy urządzenie przed uszkodzeniem. Manometry występują z różnymi wielkościami tarczy. Jeśli w układzie jest dużo miejsca, warto zastosować większy rozmiar, pozwoli on na dokładny odczyt już z większej odległości. W zależności od układu, w jakim będą stosowane manometry należy również dobrać odpowiedni rodzaj przyłącza i jego przekrój. Jeśli nie jesteśmy w stanie dobrać odpowiedniego przekroju z katalogu możemy skorzystać również z szerokiej oferty złączy i adapterów pomiarowych.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.