Wiadomości z Świętochłowic

Co warto wiedzieć o pracy dla opiekunek w Niemczech?

  • Dodano: 2021-12-21 14:45

Chcesz podjąć pracę zarobkową za granicą, ale nie wiesz, na jakie oferty warto zwrócić uwagę? Przyjrzyj się ogłoszeniom oferującym pracę opiekunki w Niemczech. Jest to dość specyficzna i wymagająca praca, ale daje też wiele satysfakcji iŚ korzyści – nawet tych przyziemnych. Sprawdź, czego możesz oczekiwać, podejmując pracę w opiece.

Praca opiekunki w Niemczech: fakty i korzyści

Ile opiekunów i szteli, tyle różnych zdań o pracy w opiece. Jedne są bardzo pozytywne, inne trochę mniej. Jednak większość opiekunów współpracujących z dobrymi agencjami jest zgodna: praca dla opiekunek w Niemczech to szereg korzyści. Trudno się więc dziwić, że zawód ten staje się coraz popularniejszy, a na wyjazd decyduje się wiele osób. Co dokładnie powoduje, że praca w opiece jest tak opłacalna? Oto kilka jej najważniejszych zalet.

Atrakcyjne wynagrodzenie

Praca dla opiekunek w Niemczech to dobrze płatny zawód. Na dodatek większość agencji opieki nie oczekuje kilkuletniego doświadczenia w branży (choć zawsze jest ono mile widziane). Nie musisz też biegle władać niemieckim, żeby dobrze zarabiać w opiece. Wystarczy komunikatywna znajomość języka, chęć pomocy innym i pozytywne nastawienie. Dla agencji liczy się także to, że opiekowałaś się starszym, schorowanym członkiem rodziny. Każdy z wymienionych punktów może podnieść Twoje wynagrodzenie. A jak wyglądają „widełki”? To zależy od agencji – na przykład w Veritas zarobisz minimum 1600 euro miesięcznie na rękę.

Legalna praca 

Podejmując zatrudnienie w renomowanej agencji, masz pewność, że praca będzie całkowicie legalna. Zanim wyjedziesz na sztelę, podpisujesz umowę, a w razie wątpliwości o wszystko możesz zapytać koordynatora. Firma opłaca także Twoje składki zdrowotne i ubezpieczenie oraz pomaga dopełnić wszelkich formalności. Ty nie musisz się niczym martwić.

Legalne oferty pracy w opiece w Niemczech znajdziesz na stronie: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/

Różne zakresy obowiązków

Chociaż lista zadań opiekunki w Niemczech jest zawsze mniej więcej taka sama, to na różnych sztelach rozkład obowiązków może być inny. Wszystko zależy od potrzeb, wieku i stanu zdrowia seniora, wymagań jego oraz jego rodziny. Jeden podopieczny poradzi sobie sam z codziennymi czynnościami, innemu trzeba będzie pomóc np. przy myciu. Tak samo jest z obowiązkami domowymi.

Możliwość rozwoju

Tego typu praca dla opiekunek w Niemczech jest okazją do rozwijania swoich umiejętności językowych i kompetencji miękkich. Jeśli lubisz się rozwijać, to jest to praca dla Ciebie. Codziennie możesz przyswajać nowe niemieckie słówka, ale na tym nie koniec. Ważne są też takie cechy, jak empatia, życzliwość i serdeczność, a także pozytywne nastawienie. Warto odznaczać się nimi już na początku, ale to nie znaczy, że nie można ich rozwijać.
Sprawdź więcej informacji na temat pracy w opiece w Niemczech: https://www.veritas-opieka.pl/
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.