Wiadomości z Świętochłowic

Czy peeling chemiczny to dobry wybór dla każdego?

  • Dodano: 2020-02-14 09:45, aktualizacja: 2023-01-09 12:29

Piękny wygląd, doskonała cera, brak oznak zmęczenia, przebarwień i innych problemów skórnych. Któż z nas o tym nie marzy, prawda? Usługi salonów kosmetycznych wciąż się poszerzają, a to wszystko sprawia, że możemy liczyć na coraz więcej możliwości, jeśli w grę wchodzi nasz wygląd. Jednymi z usług, jakie cieszą się niebywale dużą popularnością są peelingi chemiczne. Czym one są? Jakie są ich rodzaje? Co mogą powodować? Kto nie może na nie postawić? Na te wszystkie pytania postaramy się odpowiedzieć w tym właśnie artykule.

Peelingi chemiczne nazywane są inaczej chemabrazją, a więc odmianą peelingu, który wykorzystuje specjalne mieszanki substancji chemicznych, mających na celu usunięcie martwego naskórka. Nie są to zabiegi, które można wykonywać samodzielnie, ale które przeprowadza się w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej. Usuwając martwy naskórek, zyskamy taką skórę, jakiej byśmy chcieli - zdrową, odżywioną, bez oznak zmęczenia i upływających lat.

Kiedy warto postawić na peelingi chemiczne, a kiedy są one przeciwwskazaniem?

Bez wątpienia peelingi chemiczne są dla tych wszystkich osób, które mają problemy z trądzikiem, jak również i z przebarwieniami. To także doskonała propozycja dla osób, które zmagają się z bliznami potrądzikowymi lub z nadmiernym wydzielaniem się sebum. Peeling to także bardzo dobre rozwiązanie przy redukcji płytkich zmarszczek. Jeśli więc nasza skóra jest problematyczna, występuje na niej wiele zmarszczek, a do tego mamy trądzik, rozszerzone pory i mnóstwo serum, wówczas jak najbardziej takie rozwiązanie okaże się być strzałem w dziesiątkę.

Kiedy jednak nie powinniśmy stosować peelingów? Nie jest to dobre rozwiązanie dla osób, które mają wrażliwą skórę, bo substancje chemiczne mogą jeszcze bardziej ją podrażniać i powodować różnego rodzaju infekcje. Nie jest to także rozwiązanie dla kobiet w ciąży i w okresie laktacji. Nie zaleca się stosowania, gdy osoba walczy z opryszczką, ma egzemę skórną, łuszczycę, czy atopowe zapalenie skóry. Należy także odczekać czas po oparzeniu słonecznym, gdyż zabieg taki może powodować ogromny ból.

Jakie są rodzaje peelingu chemicznego?

Można wyróżnić trzy rodzaje peelingu. Ten najbardziej zaawansowany, który działa najmocniej, to peeling głęboki, który działając substancjami chemicznymi, wpływa zarówno na sam naskórek, ale również i na skórę właściwą. Takie peelingi chemiczne wykorzystują bardzo silne substancje i zaleca się je przede wszystkim na eliminację zmarszczek, jak również i blizn. Drugim rozwiązaniem jest peeling średnio głęboki, który działa także na naskórek i skórę właściwą, ale już nie z tak dużą siłą i intensywnością. Takie rozwiązanie sprawdza się przy niewielkich zmarszczkach, przy przebarwieniach i przy bliznach potrądzikowych. Trzecim z kolei rodzajem peelingu chemicznego jest peeling powierzchniowy i ten działa jedynie na sam naskórek. Redukuje on drobne zmarszczki, a także walczy z trądzikiem i z przebarwieniami.

Jak wygląda wykonanie peelingu chemicznego?

Peeling chemiczny jest to bardzo profesjonalny zabieg medycyny estetycznej, który powinien być wykonywany przez osobę kompetentną, mającą wiedzę w zakresie wykorzystywania substancji chemicznych, jakie używane są przy takich działaniach kosmetycznych. Jeśli taką zaufaną osobę już mamy, możemy oddać w jej ręce naszą twarz, szyję, dekolt, czy plecy.

W pierwszej kolejności należy dokładnie oczyścić miejsca, w których będzie wykonywany zabieg. Następnie nakłada się na skórę mieszankę kwasów i pozostawia się ją na kilka minut. Następnie całość należy bardzo dokładnie zmyć i nałożyć na skórę odpowiednie kremy. Po zabiegu, jak również i kilka dni po skóra może być zaczerwieniona, ale spokojnie, wszelkie zmiany znikną, a nasza twarz lub inne części ciała będą prezentować się zdecydowanie lepiej. Jeśli chodzi o peelingi chemiczne głębokie, w tym przypadku można zastosować znieczulenie miejscowe przy wykorzystaniu fenolu, który to ma za zadanie zmniejszyć ból i odpowiednio znieczulić poddawane zabiegowi miejsce.

Jakie substancje chemiczne używane są podczas zabiegu?

Jeśli chcemy zdecydować się na peeling chemiczny, nasza skóra zostanie poddana zabiegowi medycyny estetycznej, w którym użyte zostaną odpowiednie substancje chemiczne. Jakie? Te najczęściej wykorzystywane to między innymi kwas BHA - by oczyścić pory i zwalczyć trądzik, AHA - na walkę z cerą przesuszoną, TCA - na walkę z nadmiarem wydzielanego się łojotoku i trądziku. Wiele gabinetów wykorzystuje również kwas glikolowy, który walczy ze zmarszczkami i przebarwieniami, a także kwas pirogronowy, który usuwa zaskórniki.

Jeśli Twoja twarz jest problematyczna lub jeśli nie możesz poradzić sobie ze skórą na szyi i dekolcie, to bez wątpienia peelingi chemiczne są właśnie rozwiązaniami dla Ciebie. Doskonale sprawdzają się one tak naprawdę na wiele problemów i pozwalają uzyskać nam zdecydowanie lepszy wygląd. Zanim wybierzemy się na taki zabieg, sprawdźmy wcześniej, co mają nam do zaoferowania gabinety kosmetyczne i w którym otrzymamy taką jakość usług, na jakiej tylko nam zależy. To stanowi podstawę i element nadrzędny.


Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.