Wiadomości z Świętochłowic

Czy warto kupować używane kontenery morskie? Na co zwracać przy tym uwagę?

  • Dodano: 2021-04-21 08:45, aktualizacja: 2023-01-09 12:31

Kontenery morskie są czymś, co ostatnimi czasy bije rekordy popularności w branży handlu. W znacznym stopniu ułatwiają transportowanie towaru, zwłaszcza daleko poza granice Polski, ale też spoza jej granic w jej obręb. Są niesamowicie pojemne, a zarazem elastyczne pod względem wykorzystania. Nic więc dziwnego, że stale sięgają po nie kolejne firmy. Tym bardziej nie dziwi też fakt, że ich sprzedawcy oferują je nie tylko w nowej, ale i używanej formie. Czy jednak po tę drugą warto sięgać? Czy warto poddawać się pokusie niskiej ceny? O tym porozmawiamy w dzisiejszym wpisie.

Zalety i wady płynące z zakupy kontenerów używanych

O zaletach kontenerów morskich jako takich nie trzeba nikomu mówić. Same w sobie są one bowiem stosowane w transporcie już od setek lat. Na co jednak można liczyć sięgając po ich używane egzemplarze? Przede wszystkim na:

  • duże oszczędności - wybrane używane modele kontenerów morskich potrafią być nawet kilkukrotnie tańsze od ich nowych odpowiedników. Zdarzają się i takie, które sprzedawca chce oddać za połowę ceny - to generuje olbrzymie oszczędności;
  • nienaganna wytrzymałość - inwestując w używany kontener morski zazwyczaj można mieć pewność co do jego wytrzymałości. Tego typu konstrukcje bardzo ciężko jest uszkodzić i naruszyć właśnie pod tym względem, a same w sobie są w stanie przetrwać setki lat, cały czas spełniając swoją funkcję;
  • olbrzymi wybór - rynek używanych kontenerów morskich jest niesamowicie rozległy, w związku z czym można niemal dowolnie przebierać i wybierać, kupując dokładnie ten jego rozmiar, na który się liczy;
  • dobra inwestycja na przyszłość - kontenery używane są sprzedawane w na tyle niskich cenach, że najczęściej po niewielkim wkładzie własnym można je sprzedać znacznie drożej (inną kwestią jest to, że zazwyczaj się tego nie robi). Można więc uznać, że nie tylko się na nich oszczędziło, ale i po prostu zyskało;
  • przetestowanie w akcji - kontenery używane są zwykle tymi już przetestowanymi w użytkowaniu. Można mieć całkowitą pewność, że nie posiadają wad, które wymagałyby naprawy i uniemożliwiałyby im spełnianie swojego zadania.

Naturalnie rzecz biorąc wraz z używanymi kontenerami w parze idą również pewne ich wady. Po pierwsze bowiem, ich zakup wymaga od kupującego wielkiej uwagi. Nie są one nowe i mogą zawierać pewne wady, których warto dopatrzyć się zawczasu. Po drugie z kolei, stopień ich eksploatacji może być stosunkowo duży, a do ich odrestaurowania konieczne będzie wydanie dodatkowych pieniędzy. Ponadto dochodzi kwestia gwarancji udzielanej przez sprzedającego, nie zawsze obecnej w przypadku kontenerów używanych. Wszystkie te problemy jest w stanie wyeliminować postawienie na właściwą firmę - taką, dla której sprzedaż kontenerów używanych nie jest nowością. W takim przypadku można liczyć nie tylko na niskie ceny, ale i na pewność co do jakości i transparentności całego procesu zakupu.

Gdzie kupić tego typu kontenery?

Sprzedaż kontenerów morskich używanych w Polsce na szerszą skalę jest prowadzona przez stosunkowo niewiele firm - z tym, że bardzo często konkurują z nimi osoby prywatne czy przedsiębiorstwa sprzedające pojedyncze egzemplarze. Którą z nich wybrać, aby się nie zawieść? Opcją zaufaną jest tutaj firma Balticon, która na rynku swoje usługi świadczy już od bardzo dawna. Nie jest ona jednak jedyną. Jak zatem wybrać taką, u której zakup będzie po prostu opłacalny?

Przede wszystkim należy spojrzeć na to, czym tak właściwie na co dzień zajmuje się firma czy osoba sprzedająca kontener. Jeżeli siedzi ona w branży niepowiązanej ze sprzedażą kontenerów, a bardzo intensywnie je eksploatującej, może to okazać się co najmniej alarmujące. Ważne jest też na spojrzenie na doświadczenie sprzedawcy - im ono większe, tym większym zaufaniem jest się w stanie go zobaczyć.

W tym wszystkim wiele do powiedzenia mają też sprawy czysto techniczne. Sprzedająca kontenery firma, która zna się na rzeczy i jest pewna jakości swoich produktów jest w stanie udzielić na nie co najmniej kilkumiesięcznej gwarancji. Już odwiedzając jej siedzibę da się zresztą zauważyć, czy sprzedażą używanych kontenerów zajmuje się na co dzień, czy jest to dla niej pewnego rodzaju nowość.

Wybór firmy sprzedającej kontenery używane powinien być jak najbardziej przemyślany. To właśnie od niego zależy ostateczna satysfakcja z używanego kontenera. Choć te można używać przez dziesiątki lat, wiele na temat ich trwałości zależy od sposobu ich eksploatacji. Właśnie dlatego trzeba być przy tym niezwykle uważnym.

Podsumowanie

Kontenery morskie stają się czymś coraz popularniejszym, zwłaszcza na terytorium Polski, w obrębie której handel od wielu lat nie zwalnia, a owe kontenery są jednym z najlepszych środków do jego zasilania. Chcąc zaopatrzyć się w kontener dla siebie wcale nie trzeba sięgać po nowe i drogie egzemplarze. Bardzo często znacznie lepszą, a przy okazji i po prostu tańszą opcją okaże się być kontener używany. Zanim jednak się go zakupi, warto przyłożyć się do znalezienia miejsca, które go zaoferuje. Tylko wtedy całe przedsięwzięcie będzie opłacalne i ostatecznie satysfakcjonujące.


Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.