Wiadomości z Świętochłowic

Czy warto zlecić projektowanie wnętrz specjalistom?

  • Dodano: 2020-02-21 13:15, aktualizacja: 2023-01-09 12:32

Któż z nas nie marzy o pięknej, ciekawie urządzonej przestrzeni, miejscu, w którym każdy najmniejszy szczegół i detal dopracowany jest do perfekcji? Któż nie chciałby domu lub mieszkania, gdzie wszystko urządzone byłoby w niebanalnym stylu, w pełni oddającym urok tego właśnie miejsca? Bez wątpienia pragniemy tego wszyscy. Warto jednak zadać sobie tutaj pytanie - czy lepiej zrobić to samodzielnie, czy może skorzystać z firmy, która takie projektowanie wnętrz oferuje?

Rzeczą wiadomą i oczywistą jest fakt, że każda usługa kosztuje i jeśli chcemy na coś postawić, musimy liczyć się z wydatkami. Jeśli jednak w grę wchodzi nasza przestrzeń do życia, ten wydatek będzie miał wpływ na piękno, na funkcjonalność i na trwałość tego właśnie miejsca.

Firmy oferujące projektowanie wnętrz to przede wszystkim ludzie pełni pomysłów, inspiracji i wizji na to, jak każda przestrzeń ma wyglądać. To osoby kreatywne, dla których każdy projekt to coś nowego, szalonego i jedynego w swoim rodzaju. Jeśli jako klienci chcemy skorzystać z opcji pomocy firmy projektowej, to taka współpraca może dać nam naprawdę niebywały efekt finalny, a więc wymarzoną, idealnie wykończoną przestrzeń.

Współpraca z firmą projektową

Nie każda firma jest taka sama i nie każda jest w stanie zaoferować nam taką samą jakość usług. Jeśli chcemy skorzystać z pomocy specjalistów, to bez wątpienia musimy szukać tych najlepszych, tych, którzy będą w stanie przekształcić nasze marzenia w realne wizje. Nie każdy projektant spełni nasze oczekiwania, wymagania i potrzeby, dlatego też istotną rolę odgrywa wybór konkretnej osoby lub firmy. Współpracę powinniśmy podjąć z kimś, kto jest gotowy w pełni sprostać naszemu wyzwaniu. Czasami wydaje nam się, że zaprojektowanie wnętrza domu lub mieszkania to taki banał. Wystarczy wybrać odpowiedni kolor ścian, kupić meble, które nam się podobają, dopasować oświetlenie. Kiedy jednak przychodzi do zakupów, nagle okazuje się, że dany kolor zupełnie do wnętrza nie pasuje, że meble nie są funkcjonalne, a dana przestrzeń nie zapewnia nam takiej wygody i komfortu, jakiego oczekiwaliśmy. Podsumowując, to wymarzone miejsce wcale nie jest takim pięknym i praktycznym, jak tego chcieliśmy.

Wybierając więc firmę, która oferuje projektowanie wnętrz, z jej pomocą możemy tak naprawdę otrzymał wszystko, czego tylko chcemy. Od czego więc zacząć? Kiedy już taką firmę znajdziemy, a więc zobaczyliśmy szereg inspiracji, które nam ona ukazała, w pierwszej kolejności koniecznie należy umówić spotkanie lub też rozmowę wideo poprzez stronę internetową. W trakcie takiej rozmowy, projektant musi wysłuchać tego, czego my chcemy. Jeśli pozna on nasze oczekiwania, wymagania i potrzeby, wówczas będzie mógł wykonać dla nas to, na czym tylko nam zależy. projektant musi otrzymać wszelkie rysunki techniczne, dzięki którym uda mu się stworzyć na nich idealnie zaprojektowaną przestrzeń. Jeśli jest taka możliwość i taka firma działa blisko nas, idealnym rozwiązaniem jest osobista wizyta, a więc powinien on w takim domu lub mieszkaniu się znaleźć, by móc fachowym okiem spojrzeć na całość i wymyślić ciekawe koncepcje i wizje. Jeśli zna już potrzeby klientów, ma dostęp do dokumentów lub sam widział tą przestrzeń osobiście, może zacząć działać.

Projektant opiera całość prac na tym, jak ma wyglądać przestrzeń. Dobiera odpowiednie materiały budowlane do tego, by nadać przestrzeni takiego wyglądu, jakiego chce klient. Jeśli ten marzy o cegle czerwonej na ścianie, taką musimy do wnętrza wpleść. Jeśli chce on ściankę działową między kuchnią, a salonem, tak musimy ją przemyśleć. Oczywiście spora grupa klientów daje projektantowi wolną rękę, a więc ten widząc przestrzeń, może od początku do końca sam ją zaprojektować.

Co jeszcze jest zadaniem projektanta? Jeśli projektowanie wnętrz obejmuje usługi kompleksowe, wówczas taka osoba jest z klientem na całym etapie budowy. Wraz z nim jeździ po sklepach budowlanych i wspólnie dobierają odpowiednie materiały. Przyjeżdża on na miejsce budowy i sam nadzoruje pracę ekip budowlanych. Uczestniczy on w tworzeniu tego wyjątkowego miejsca na każdym etapie i na końcu prac, jest z klientem w pełni ciesząc się z nim z tego, co zostało stworzone i co z kartki papieru zostało przeniesione do budynku.

Jak poznać, że dana firma projektowa jest najlepsza?

Wiadomo, że skoro chcemy zapłacić za usługi projektowania wnętrz, to marzymy o idealnym miejscu. Warto oczywiście sprawdzić oferty cenowe, ale nie powinny one stanowić podstawy w kwestii naszego wyboru. Tanie firmy mogą okazać się mało profesjonalne i nie dadzą nam tego, czego oczekujemy, My musimy wybrać najlepszą, bo w grę wchodzi nasza przestrzeń do życia. Jeśli chodzi o jej wybór, głównym wyznacznikiem są na pewno dobre opinie, jak również i zdjęcia stworzonych projektów lub gotowych wnętrz. Tylko dzięki temu bowiem jesteśmy w stanie zobaczyć, czy inni klienci są zadowoleni ze współpracy i jak wygląda działanie firm. Jeśli komentarze są pozytywne, a zdjęcia zapierają dech w piersiach, na pewno na taką właśnie firmę warto postawić.


Źródło: Artykuł sponsorowany

Komentarze (1)    dodaj »

  • Mirek

    oczywiście że tak. szybko idzie i sprawnie. ja zleciłem projekt i wykonawstwo firmie DD Projekt z Krakowa i jestem w 100% zadowolony z ich pracy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.