Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Dobre CV gwarancją dobrej pracy?

  • Dodano: 2019-06-28 09:00

Wiemy doskonale jak ważne jest CV w naszym pierwszym kontakcie z potencjalnym pracodawcą. To tak, jak pierwsze wrażenie, które możemy na kimś wywrzeć w spotkaniu twarzą w twarz. Tym właśnie jest nasze Curriculum Vitae, które wysyłamy do rekrutacji. Warto więc zadbać o to, aby nasze CV było jak najlepsze - aby zapadło w pamięć osobom, które będą je czytały i żeby otworzyć sobie realną szansę na otrzymanie dobrej pracy. Jak jednak zrobić tak, żeby nasze CV zachwyciło i otworzyło przed nami nowe możliwości? Podpowiadamy.

Czym jest dobre CV?

Dobre CV powinno spełniać kilka najważniejszych wymagań. Jednym z najważniejszych, bez których ani rusz są poprawnie podane kanały kontaktu z nami - każdy więc dokładnie musi sprawdzić czy jego numer telefonu oraz mail zostały wpisane do CV bez błędu, w innym przypadku możemy nigdy nie doczekać się kontaktu od potencjalnego, przyszłego pracodawcy. Drugą ważną rzeczą jest to, jakie informacje zawieramy w Curriculum Vitae. Przede wszystkim wybieramy te, które z punktu widzenia danego pracodawcy, są najważniejsze - nie musimy bowiem w CV zawierać wszystkiego, a jedynie najważniejsze informacje, które dotyczą naszego wykształcenia oraz doświadczenia. Ważne jest także zawarcie wiadomości o naszej znajomości języków - podejdźmy jednak do tego krytycznie, aby nie napisać tam głupot. Przypominamy jedynie, że wszystkie informacje jakie podajemy w CV będą możliwe do weryfikacji - czy za pomocą zadania rekrutacyjnego, czy za pomocą rozmowy, a nawet w trakcie pracy co może skutkować jej stratą. Zastanówmy się więc czy wszystko, co wpisujemy w CV, ma odniesienie w rzeczywistości.

Kolejną ważną rzeczą jest zdjęcie, bo większość pracodawców tego wymaga. Ale na nic zda się to wszystko, jeśli CV nie będzie zapadało w pamięć. Musi być stworzone tak, aby przyciągało wzrok! Szkoda robić swoje CV w pliku w Wordzie, bo co druga osoba taki posiada. Najlepiej jest zrobić je w odpowiednim kreatorze CV. Dzięki temu nasze szanse na znalezienie pracy znacznie wzrastają.

Kreator CV? A gdzie to znaleźć?

Kreator CV to szablon, w który wpisujemy najważniejsze informacje dotyczące naszego doświadczenia, wykształcenia, znajomości języków i innych rzeczy. Warto go wybrać, bo nasze CV zupełnie się odmienia - robi się wizualnie ciekawsze, a za tym idzie większa szansa na znalezienie dobrej pracy. Z naszej strony możemy polecić https://pinbook.pl/kreator-cv, który zrobi najpiękniejsze CV! Na pewno wam się spodoba i rekruterom, którzy je otrzymają również. To nie kolejne takie samo CV, nie kolejny ten sam szablon. To kwintesencja oryginalności. Nie czekaj.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Justynka7

    Kreatory cv to mega spoko sprawa! ja swoje ogarnialam w szybkiecv i wyszło naprawde ekstra

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.