Wiadomości z Świętochłowic

Dochodzenie w toku: 5 rewelacyjnych powieści detektywistycznych

  • Dodano: 2020-10-20 11:30

Gatunek powieści detektywistycznej ostatnimi czasy przeżywa prawdziwy renesans nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. Choć dla wielu osób wciąż kojarzą się one głównie z Agathą Christie, to warto poznać nowości na rynku wydawniczym, które zapewnią wam porządną dawkę wrażeń i dreszczyk emocji. Sprawdźcie czy znacie już te tytuły.

Remigiusz Mróz "Nieodgadniona"

Drugi tom kultowej serii Remigiusza Mroza pt. "Damian Werner " to thriller psychologiczny, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Historia kobiety, która zdołała posunąć się naprawdę daleko aby ratować siebie i swoje dziecko. Starając się zapomnieć o wydarzeniach z przeszłości, prowadzi spokojne życie w przekonaniu, że najgorsze już za nią. Jednak koszmar matki dopiero ma się zacząć..."Nieodgadnioną" Remigiusza Mroza możecie przeczytać też w formie ebook na LitRes.

Marcel Moss "Nie wiesz wszystkiego"

W prestiżowym Warszawskim liceum dochodzi do tragedii. Dwoje, pozornie nie związanych ze sobą uczniów, postanowiło odebrać sobie życie. Niedoszła samobójczyni, wyrzutek społeczny oraz popularny as koszykówki spotkali się w nocy na dachu hali i skoczyli z dachu. Policja stara się odnaleźć poszlaki w sprawie jednak grę zupełnie odmienia wiadomość od nieznajomego, która zmienia przebieg śledztwa. Szokująca opowieść dla fanów zawiłych dochodzeń.

Olga Rudnicka "Martwe jezioro"

Pierwszy tom serii Olgi Rudnickiej rozpoczyna historia Beaty, która stara się odkryć prawdę o swojej rodzinie, z pomocą prywatnego detektywa oraz swojej przyjaciółki Uli. Kobieta podejrzewa, że z rodziną nie wiążą jej żadne więzy krwi i chce poznać prawdę za wszelką cenę. "Martwe jezioro" to ciekawe połączenie kryminału z nutą humoru dla wszystkich szukających nietypowej, wciągającej lektury pełnej emocji.

Przemysław Borkowski "Rytuał łowcy"

Szaleńcy są wśród nas, przekonała się o tym świeżo upieczona pani prokurator Gabriela Seredyńska. Poszukując odpowiedzi na pytania związane ze śledztwem w sprawie ofiar, u których spowodowało liczne, pośmiertne okaleczenia kobieta zwraca na siebie uwagę mordercy. Zbrodniarz dokonuje pewnego rodzaju praktyk okultystycznych, które spędzają policji sen z powiek. Młoda i piękna Gabriela idealnie wpasowuje się w typ kolejnej ofiary szaleńca.

Max Czornyj "Zimny chirurg"

Czasami najbardziej przerażające scenariusze pisze samo życie. Edmund Kolanowski stał się obiektem badań dla kryminologów i psychiatrów na całym świecie, ze względu na swoje zwyrodniałe dewiacje. Max Czornyj skupił się na przedstawieniu z pozoru zwykłego, spokojnego obywatela, w którego umyśle kiełkowała żądza mordu i bestialska natura. Dzięki tej książce przeniknięcie do umysłu seryjnego mordercy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.