Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Drapak i tunele dla kotów - dlaczego są takie ważne

  • Dodano: 2020-01-24 07:45, aktualizacja: 2020-01-24 08:03

Schroniska dla zwierząt są często przepełnione. Wiele kotów i psów szuka nowych właścicieli, którzy o nich zadbają. Zwierzęta w domu wymagają szczególnej opieki. Nie żyją one w swoim naturalnym środowisku, dlatego trzeba o nie szczególnie dbać. O czym powinni pamiętać właściciele kotów? Spróbujemy odpowiedzieć na kilka podstawowych, ale bardzo ważnych pytań.

  1. Adopcja kota - czy to dobry pomysł
  2. Zabawki dla kota - drapaki i tunele

Adopcja kota - czy to dobry pomysł

Adopcja kota powinna być przemyślaną decyzją. Zwierzęta stają się członkami rodziny, towarzyszą nam w codziennych czynnościach, często są wrażliwymi i ulubionymi towarzyszami zabaw. Kiedy je oddamy cierpią tak samo, jak zranieni ludzie. Jeśli chcemy przyjąć pod swój dach kociaka, należy dobrze się do tego przygotować. Przede wszystkim musimy zaopatrzyć się w kuwetę oraz transporterek. Jeśli w naszym domu bądź mieszkaniu jest balkon, warto go zabezpieczyć odpowiednią siatką tak, aby pupil nie uciekł. Nie możemy zapominać o miskach na jedzenie i wodę. Kot powinien także mieć przygotowane legowisko, chociaż czy tak naprawdę z niego skorzysta, to już wybór zwierzęcia. 

Niezależnie od tego, czy nasz nowy pupil jest małym  pełnym wigoru młodziakiem, czy starszym poważnym kotem, trzeba zadbać o wszelkie wygody. Oczywiście koty przed adopcją powinny być dokładnie przebadane przez weterynarza. Powoli to ocenić stan zdrowia zwierzęcia oraz przedsięwziąć kroki w przypadku chorób. I kolejna kwestia - jakie zabawki kupić kotu? Ważne są przede wszystkim drapaki dla kota.

Zabawki dla kota - drapaki i tunele

Musimy pamiętać, że drapanie dla kotów to jedna z najbardziej naturalnych czynności. Gruczoły zapachowe kotów znajdują się między innymi na łapkach. Drapiąc, koty zwyczajnie znaczą teren. Oprócz tego jest to też sposób na to, aby pozbyć się starych pazurów i naostrzyć te, które cały czas rosną. Dlatego warto zainwestować w odpowiedni model, który można znaleźć pod następującym linkiem: prezentdlakota.pl. Większość drapaków to drewniana bądź kartonowa konstrukcja, dodatkowo owinięta specjalną nicią sizalową. 

Kolejną zabawką, za którą przepadają zwierzęta, są tunele dla kota. Te ciemne kryjówki sprawią, że kot będzie mógł wyładować całą swoją energię przebiegając przez taki tunel. Koty uwielbiają długie i szeleszczące miejsca, które często pełnią rolę schronienia. Zwierzęta mogą w nich także zasypiać, odpoczywać oraz dać upust swojemu instynktowi łowieckiemu. Jeśli zatem szukasz odpowiedniego tunelu sprawdź sklep prezentdlakota.pl

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.