Wiadomości z Świętochłowic

Dywersyfikacja zarobków

  • Dodano: 2020-08-23 15:45, aktualizacja: 2020-08-24 16:01

Dywersyfikowanie zarobków to nic innego, jak czerpanie korzyści pieniężnych z różnych usług przez nas świadczonych. W tym celu przeważnie oprócz głównego źródła utrzymania np. etatu pracujemy na umowę zlecenie bądź o dzieło. Podejmując się dodatkowych prac możemy reperować domowy budżet, zyskiwać umiejętności w innych dziedzinach i uniezależniać się finansowo od jednego pracodawcy.

Kto może pozwolić sobie na dodatkową pracę?

Nie zawsze sytuacja życiowa i gospodarcza sprzyja w poszukiwani i utrzymywaniu dodatkowego źródła zarobków. Kryzys bądź nagłe zwolnienie nie jest dobrym momentem na szukanie dodatkowej pracy. Na ten luksus mogą sobie pozwolić osoby z jednym, stałym źródłem dochodów. Pozwala ono na zabezpieczenie wydatków bieżących np. rachunków i stanowi bazę dla dodatkowych działań. Od wysokości zarobków w naszej pracy zależy, gdzie i w jakim trybie podejmiemy dodatkowe obowiązki.

W jaki sposób można dodatkowo zarabiać?

Dodatkowy zarobek możemy podejmować zarówno w naszej pracy w ramach nadgodzin bądź dodatkowych zajęć lub poszukując innego pracodawcy lub partnera biznesowego. Najczęściej dodatkowe zajęcie znajdziemy w oparciu o umowę zlecenie, o dzieło bądź B2B. Dywersyfikując nasze zarobki warto szukać ofert pracy związanych z tym, w czym jesteśmy dobrzy lub tym, czego szybko się nauczymy. Warto więc przeglądać ogłoszenia związane z np. nieskomplikowanymi pracami manualnymi bądź pilnowaniem dzieci.

Na jakie zarobki można liczyć w pracy dodatkowej?

W dywersyfikowaniu zarobków poprzez pracę dodatkową istnieją dwa podejścia. W pierwszym, podejmujemy się wielu, niskozarobkowych obowiązków, które po zsumowaniu dają mniej więcej kilkaset złotych. Drugie podejście oznacza poszukiwanie dodatkowej pracy na pół lub więcej etatu. Wymaga ono jednak czasu i umiejętności godzenia obowiązków. Niezależnie od podejścia, w poszukiwaniach pomóc może nam aplikacja kalkulator brutto netto umożliwiająca szacowanie przyszłych zarobków.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.