Wiadomości z Świętochłowic

Dywersyfikacja zarobków

  • Dodano: 2020-08-23 15:45, aktualizacja: 2020-08-24 16:01

Dywersyfikowanie zarobków to nic innego, jak czerpanie korzyści pieniężnych z różnych usług przez nas świadczonych. W tym celu przeważnie oprócz głównego źródła utrzymania np. etatu pracujemy na umowę zlecenie bądź o dzieło. Podejmując się dodatkowych prac możemy reperować domowy budżet, zyskiwać umiejętności w innych dziedzinach i uniezależniać się finansowo od jednego pracodawcy.

Kto może pozwolić sobie na dodatkową pracę?

Nie zawsze sytuacja życiowa i gospodarcza sprzyja w poszukiwani i utrzymywaniu dodatkowego źródła zarobków. Kryzys bądź nagłe zwolnienie nie jest dobrym momentem na szukanie dodatkowej pracy. Na ten luksus mogą sobie pozwolić osoby z jednym, stałym źródłem dochodów. Pozwala ono na zabezpieczenie wydatków bieżących np. rachunków i stanowi bazę dla dodatkowych działań. Od wysokości zarobków w naszej pracy zależy, gdzie i w jakim trybie podejmiemy dodatkowe obowiązki.

W jaki sposób można dodatkowo zarabiać?

Dodatkowy zarobek możemy podejmować zarówno w naszej pracy w ramach nadgodzin bądź dodatkowych zajęć lub poszukując innego pracodawcy lub partnera biznesowego. Najczęściej dodatkowe zajęcie znajdziemy w oparciu o umowę zlecenie, o dzieło bądź B2B. Dywersyfikując nasze zarobki warto szukać ofert pracy związanych z tym, w czym jesteśmy dobrzy lub tym, czego szybko się nauczymy. Warto więc przeglądać ogłoszenia związane z np. nieskomplikowanymi pracami manualnymi bądź pilnowaniem dzieci.

Na jakie zarobki można liczyć w pracy dodatkowej?

W dywersyfikowaniu zarobków poprzez pracę dodatkową istnieją dwa podejścia. W pierwszym, podejmujemy się wielu, niskozarobkowych obowiązków, które po zsumowaniu dają mniej więcej kilkaset złotych. Drugie podejście oznacza poszukiwanie dodatkowej pracy na pół lub więcej etatu. Wymaga ono jednak czasu i umiejętności godzenia obowiązków. Niezależnie od podejścia, w poszukiwaniach pomóc może nam aplikacja kalkulator brutto netto umożliwiająca szacowanie przyszłych zarobków.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.