Wiadomości z Świętochłowic

Firma do dezynfekcji pomieszczeń - jak wybrać?

  • Dodano: 2020-03-30 07:15, aktualizacja: 2020-03-30 07:31

Dezynfekcja jest zespołem działań, mających na celu pozbycie się szkodliwych dla zdrowia i życia ludzi drobnoustrojów, a także ich form przetrwalnikowych. Nazywana jest inaczej odkażaniem, odbywa się z wykorzystaniem wielu narzędzi oraz metod. Skuteczna jest tylko wtedy, kiedy zarówno środki chemiczne, jak i technika zostaną odpowiednio dostosowane do rodzaju i zakresu problemu. Konieczność wykonania dezynfekcji pomieszczeń jest równoznaczna z potrzebą znalezienia odpowiedniej firmy, która zajmuje się odkażaniem.

Metody dezynfekcji pomieszczeń

Specyfika problemu decyduje o wyborze metody dezynfekcji. Wyróżniamy ich kilka, jednak nie wszystkie firmy są w stanie zaproponować tak szeroki zakres usług, co może stanowić ograniczenie przy konkretnym przypadku. Metody dezynfekcji pomieszczeń powinny być jednym z kluczowych kryteriów przy wyborze właściwej firmy.

Najskuteczniejszym środkiem dezynfekującym jest ozon, a działania odkażające z jego wykorzystaniem nazywamy ozonowaniem. Jest on wykorzystywany przy okazji zarówno jednokomórkowych organizmów, jak też wielokomórkowych tj. bakterie, wirusy i grzyby. Z pomieszczenia można korzystać już po 60 minutach od zakończenia ozonowania. Inną metodą dezynfekcji jest zamgławianie ULV. Specjalny generator wytwarza wodną mgłę, która dociera do trudno dostępnych miejsc, dlatego wykorzystywana jest w pomieszczeniach o dużej ilości wnęk, mebli i innych przedmiotów. Dezynfekcja pomieszczeń jest wykonywana ponadto metodą opryskową. Może okazać się skuteczna w przypadku mniejszych problemów, kiedy odkażaniu podlegają tylko wybrane powierzchnie.

Czas realizacji

Szczególnie dla aktywnych przedsiębiorców, zlecających dezynfekcję biura, ma to ogromne znaczenie. Odkażanie nie powinno wpływać na pracę zespołu, co jednak w niektórych przypadkach okazuje się trudne, a nawet niemożliwe. Sprawdź więc, w jakich godzinach pracuje firma, niektóre dezynfekcję pomieszczeń wykonują nawet przez 24 godziny. Ponadto zwróć uwagę, jak długo oczekuje się na realizację zlecenia. Drobnoustroje się rozwijają, a więc każdy dodatkowy dzień to dodatkowe ryzyko pogłębienia się problemu.

Opinie klientów

To oni mogą powiedzieć Ci najwięcej zarówno o przebiegu prac i jakości wykonywanych usług przez konkretną firmę, jak też o efektach przeprowadzonej przez nią dezynfekcji. W Internecie znajdziesz mnóstwo opinii, których nie powinieneś lekceważyć. Firma, którą wybierzesz, niech cieszy się zaufaniem wśród klientów. Dowodem na to może być nawiązanie przez nich stałej współpracy z firmą. Jeżeli klient wraca, to znaczy, że jest usatysfakcjonowany z wykonanej usługi. Skoncentruj się na opiniach tych klientów, do grupy których należysz – klienci indywidualni lub firmy.

Dezynfekcja pomieszczeń przeprowadzana jest z różnych powodów, niekiedy jest to jednorazowe działanie, innym razem jest potrzeba systematycznego odkażania powierzchni. Drobnoustroje stwarzają niebezpieczeństwo dla człowieka, jeżeli chcesz się ich pozbyć, zrób to skutecznie.

Sprawdź ofertę firmy Komplex-Breuer.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.