Wiadomości z Świętochłowic

Ile czasu należy poświęcić na szukanie pracy?

  • Dodano: 2020-03-25 12:45

Nie jesteś usatysfakcjonowany swoimi zarobkami i nuży Cię wykonywania tych samych obowiązków na obecnym stanowisku? Niektóre osoby same nieoczekiwanie dostają propozycje zmian zawodowych, większość jednak musi włożyć w to sporo wysiłku. Ile czasu należy poświęcić na poszukiwanie nowego zajęcia i czym się kierować, aby faktycznie przyniosło ono satysfakcję?

Szukanie pracy – ile zajmuje?

Specjaliści HR są w tej kwestii zgodni: szukanie nowego stanowiska to w wielu przypadkach kolejna praca, która potrafi zająć nawet rok. Rozglądając się za bardziej satysfakcjonującym zajęciem musimy zdawać sobie sprawę, jak istotna jest systematyczność naszych działań, konsekwencja, czas, jaki regularnie poświęcimy na wysyłanie aplikacji oraz zaktualizowanie swojego CV pod kątem danego pracodawcy. Powiadomienia o nowych i ciekawych ofertach pracy otrzymasz bezpośrednio z portalu Pracuj.pl. Przygotowana dla jego użytkowników aplikacja mobilna pozwala na określenie swoich preferencji zawodowych, umożliwia bycie na bieżąco z interesującymi ogłoszeniami i stanowi motywację, aby regularnie je przeglądać i odpowiadać na najciekawsze. Według profesjonalistów specjalizujących się w rynku pracy, zdeterminowani kandydaci powinni co najmniej dwie godziny dziennie poświęcić na przeglądanie ofert innych stanowisk i wysyłanie swojego CV.

Jak określić swoje cele przy szukaniu pracy?

Odpowiednio przygotowane CV i czas, jaki przeznaczysz na szukanie nowej pracy to nie wszystko, jeśli nie określisz przy okazji jasno swoich celów. Zastanów się, dlaczego nie satysfakcjonuje Cię obecne zajęcie i czego potrzebujesz, aby poczuć się zmotywowanym do działania. Ustal, czy chcesz więcej zarabiać, szukasz miejsca, w którym panuje przyjazna, niezobowiązująca atmosfera albo oferującego swoim pracownikom możliwość dalszego rozwoju przez kursy i szkolenia. Dzięki temu nie będziesz tracić energii i czasu na odpowiadania na oferty, które nie spełniają przynajmniej części Twoich oczekiwań.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.