Wiadomości z Świętochłowic

Interkomy motocyklowe

  • Dodano: 2021-07-08 08:45, aktualizacja: 2021-07-08 08:55

Porozumiewanie się z innym motocyklista nawet jadącym obok, nie jest łatwe. Również rozmowa przez telefon w normalnych warunkach bez dodatkowych gadżetów jest niemożliwa. W takich momentach docenia się dobrodziejstwa technologii, w tym konkretnym przypadku głównie chodzi o interkomy motocyklowe. Główną formą porozumiewania się z innymi podczas jazdy na motorze jest gestykulacja. Naturalnie jest to bardzo sprawdzona metoda, jednak wiąże się z koniecznością oderwania ręki i wpływa nieco rozpraszająco. Ten archaiczny system można zmienić właśnie za pomocą interkomów, które pozwalają się komunikować motocyklistom nawet na dystansie kilkuset metrów.

Interkomy motocyklowe

Samotni jeźdźcy, którzy najbardziej cenią sobie bycie sam na sam ze swoją maszyną i wolność podczas jazdy, nie będą do końca zainteresowani interkomami, ale cała reszta motocyklistów zapewne doceni ich praktyczne funkcje. Interkom motocyklowy pozwala nie tylko na swobodną komunikację z innymi osobami, ale również daje możliwość odbierania telefonu czy puszczania ulubionej muzyki a wszystko dzieje się często przez dotknięcie jednego przycisku. Oczywiście dokładna zasada działania i możliwości jakie oferuje interkom zależy od producenta.

Prawdopodobnie używałeś bądź używasz podczas jazdy dousznych słuchawek. Nie jest to najlepszym rozwiązaniem i to delikatnie mówiąc. Jakość dźwięku słyszanego podczas jazdy jest na bardzo słabym poziomie a podczas poruszania się z największymi prędkościami możliwymi do osiągnięcia zgodnie z prawem, słuchawki stają się zatyczkami. Interkom motocyklowy zdecydowanie zwiększa komfort i sprawia, że nie musisz się martwić o kable czy trudnościami związanymi z odbieraniem telefonu w skórzanych rękawicach.

Jaki interkom?

Rynek gadżetów dla motocyklistów jest naprawdę spory i znajduje się na nim wiele interkomów oferujących różne możliwości. Podstawowym aspektem na jaki zwraca się uwagę przy zakupie interkomu motocyklowego jest jakość wykonania. Nie sztuką jest wydać pieniądze na przedmiot, który posłuży nam jedynie podczas kilku przejażdżek. Interkomy narażone są na działanie czynników zewnętrznych jak deszcz czy ciepło a dochodzą jeszcze potencjalne uderzenia mechaniczne. Jeżeli chcemy mieć pewność, że interkom wytrzyma nawet większy deszcz, należy zwrócić szczególną uwagę na klasę szczelności. W przypadku temperatury i przegrzewania się, najlepiej poczytać opinie na temat danego produktu. 

Idąc dalej mamy cenę, drogo nie zawsze znaczy dobrze a tanio nie zawsze znaczy źle. Interkomy motocyklowe dostępne są w przystępnych cenach i mówimy tu już o uznanych producentach tych urządzeń. Po tańszych egzemplarzach nie spodziewaj się tak wielu funkcji jak w interkomach bardziej renomowanych firm. Mogą wystąpić również problemy z jakością dźwięku a to kluczowy aspekt. Jeżeli jakiś interkom ma zbyt wiele opinii o niskiej jakości dźwięku to odpuść sobie jego zakup.

Interkomy motocyklowe działają różnie w zależności od środowiska w jakim się znajdują. Jadąc po zabudowanym mieście i pomiędzy polami, zasięg sygnału będzie różny. Podobnie ma się sprawa z krajobrazem leśnym czy górskim, naprawdę wiele rzeczy ma na to wpływ. Producenci mają tendencję do zawyżania wyników swoich produktów, rzeczywiste dystanse, na których jesteś w stanie wyłapać sygnał z drugiego interkomu są istotnie mniejsze. Należy przyjąć, że odległość 500m jest dobrym wynikiem, zresztą jadać z drugą osoba rzadko doprowadzacie do sytuacji, gdy odjeżdżacie tak daleko od siebie.

Interkomy motocyklowe w Tomito

Gdzie kupić interkom motocyklowy w korzystnej cenie? Warto sprawdzić ofertę sklepu wielobranżowego Tomito, który na swoim wyposażeniu posiada różne rodzaje interkomów. Znajdziesz tutaj zarówno tańsze jak i nieco droższe modele. Zachęcamy do sprawdzenia oferty sklepu internetowego Tomito i wybrania interkomu dla siebie.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.