Wiadomości z Świętochłowic

Jak nadawać paczkę w Paczkomacie?

  • Dodano: 2021-06-17 09:15

Chyba każdemu z nas zdarzyło się zamówić jakieś ubranie, gadżet i zwrócić je. W poniższym artykule znajdziesz przydatne informacje na temat tego jak zwrócić paczkę razem z InPost, ale na dwa różne sposoby. 

Zwrot z aplikacją InPost Mobile

Do zwrotu zamówionego towaru wcale nie jest potrzebny kurier i specjalna do tego etykieta. Można to prosto zrobić z pomocą aplikacji. Wystarczą trzy proste kroki.

Pierwszy krok to wybranie środkowej ikony ze strzałką (przycisk Nadaj). Należy wybrać formę wysyłki oraz uzupełnić wszystkie wymagane dane odbiorcy, jak również nadawcy. Często włącza się funkcja autouzupełniania, dzięki czemu można tego dokonać jeszcze szybciej. Kolejny krok to opłata wysyłki. Bezpośrednio po tym jak uzupełnione zostaną informację, klient ma zostać przekierowany do bezproblemowych metod płatności. Gdy zakończy się płatność, w aplikacji pojawia się 9-cyfrowy kod nadania, jak również kod QR.

Trzecim, ostatnim etapem jest nadanie przesyłki w Paczkomacie. Należy wybrać się do dowolnie wybranego Paczkomatu. W przypadku tego pierwszego warto zeskanować kod QR z aplikacji lub na ekranie Paczkomatu wybrać opcję, która nazywa się: „Mam kod nadania lub kod zwrotu”.

Nadanie paczki za pomocą Internetu

Jeżeli nie posiada się aplikacji, paczkę można zwrócić za pomocą strony www. To tylko trzy proste kroki. Pierwszy to wygenerowanie oraz opłacenie etykiety. Należy wejść na inpost.pl/SzybkieNadania/, aby kolejno uzupełnić formularz oraz dokonać zapłaty online. Na maila zostanie wysłana etykieta na daną paczkę.

Następnie należy wydrukować etykietę i nakleić na paczkę. Warto, aby zostało to właściwie zabezpieczone. Przesyłka powinna zostać spakowana we właściwy sposób, często instrukcję można znaleźć na stronie, na której został zamówiony dany przedmiot.

Ostatnim krokiem jest umieszczenie przesyłki w Paczkomacie. Cała droga jak umieścić paczkę jest wyświetlona na ekranie. Należy wybrać odpowiednią opcję, zeskanować kod etykiety, włożyć paczkę do skrytki i co ważne nie zapomnieć zamknąć drzwiczek od Paczkomatu. Wszystko powinno pójść w pełni sprawnie. 

Liczba Paczkomatów w Polsce wciąż rośnie, dzięki czemu komfort znalezienia Paczkomatu blisko swojego miejsca zamieszkania, czy pracy jest bardzo duży. Taka wysyłka to szybkie, ale przede wszystkim wygodne rozwiązanie. Na stronie InPost można przez wyszukiwarkę sprawdzić dostępne Paczkomaty. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.