Wiadomości z Świętochłowic

Jak stworzyć idealne CV? Poznaj CVhero!

  • Dodano: 2021-05-28 09:45, aktualizacja: 2021-05-31 14:43

Masz problem ze znalezieniem pracy marzeń? Prawdopodobnie problem leży w źle sformatowanym i napisanym CV. Jakie informacje powinno się w nim umieścić, aby zwiększyć swoje szanse na rynku pracy? Jak powinno wyglądać idealne CV? Gdzie stworzyć idealne CV i dlaczego z kreatorem CVhero? Odpowiadamy!

CV - spis informacji o potencjalnym pracowniku

Curriculum vitae jest dokumentem niezbędnym przy rekrutacji na wymarzone stanowisko, dlatego należy zadbać o to, aby znajdowały się w nim wszystkie potrzebne informacje. Co umieścić w swoim CV? Przede wszystkim najważniejsze dane osobowe: imię, nazwisko, adres, numer telefonu i adres mailowy. Ważne jest, aby zamieścić w nim również swoje aktualne zdjęcie. Koniecznie opisz swoje stopnie edukacji – zacznij od nazwy szkoły lub uczelni, następnie wspomnij o kierunku lub specjalizacji i latach podejmowanej nauki. Spory wpływ na decyzję pracodawcy będzie miało dotychczas zebrane doświadczenie zawodowe. Tu napisz najważniejsze informacje o zajmowanych w przeszłości stanowiskach i odbytych stażach! Jeżeli posługujesz się językami obcymi, również o tym wspomnij – może to mieć szczególne znaczenie dla potencjalnego pracodawcy. Warto także zawrzeć w CV informacje o dodatkowych umiejętnościach, takich jak obsługa konkretnych programów komputerowych.

Problem z CV? Pomoc nadchodzi!

Poszukiwania pracy to żmudny proces, jednak nie zawsze musi taki być. Internet oferuje nam wiele dobrodziejstw – jednym z nich jest strona CVhero.com, która oferuje wyjątkowy kreator CV. Dzięki dostępnym opcjom nadasz swojemu CV odpowiedniego wyglądu, aby od razu rzuciło się pracodawcy w oczy. Jak? Na przykład wybierając spośród czcionek te, które najlepiej pasują do podań o pracę. Można bez ograniczeń ustalać ich proporcje, aby wydzielić poszczególne sekcje naszego dokumentu. Zadanie stworzenia idealnego CV ułatwia także wydzielone miejsce na zdjęcie – dzięki temu można uniknąć rozjeżdżającego się tekstu. CVhero ma również ofertę dla osób, które nie lubią się przemęczać tworząc życiorys; istnieje możliwość wybrania gotowych szablonów o różnej kolorystyce i wyglądzie. W czasach obowiązywania RODO, dużym ułatwieniem jest opcja automatycznego dodania gotowej odpowiedniej klauzuli do swojego życiorysu. Kolejny plus? Możesz stworzyć CV także w językach angielskim lub niemieckim!

CVhero ułatwi zadanie każdemu starającemu się o pracę. Do swojego CV bez problemu dodasz potrzebne załączniki, a zapis dokonuje się automatycznie, w formacie PDF. Dzięki temu nie musimy się martwić przesunięciami w treści, które spędzają sen z powiek każdemu, kto kiedykolwiek samodzielnie tworzył dokument za pomocą programu komputerowego. Stwórz CV twoich marzeń – wybierz odpowiedni szablon CV, ułóż sekcję tak, jak chcesz, wybierz wariant kolorystyczny, układ, czcionkę, wpisz potrzebne informacje i gotowe! Z CVhero musi się udać!

Największe błędy przy tworzeniu CV

Czego unikać podczas tworzenia CV? Przede wszystkim nieczytelnych czcionek – jeżeli pracodawca będzie miał trudność w rozszyfrowaniu treści dokumentu, z pewnością nie doczyta go do końca. Rezultat – nie zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną. Jest kilka czcionek rekomendowanych przy tworzeniu CV – wszystkie znajdziesz w kreatorze CVhero. Jak ognia unikaj błędów i literówek, gdyż potencjalny pracodawca może zinterpretować je jako brak profesjonalizmu. Nie umieszczaj w CV informacji nieistotnych; odwrócą one uwagę od tych, z którymi rekrutujący koniecznie powinien się zapoznać. Nie twórz kreatywnego CV, jeżeli nie wymaga tego stanowisko, na które aplikujesz. Jeżeli starasz się o posadę grafika – możesz dać się ponieść, jednak nie rób tego aplikując na stanowisko pedagoga.

Szukasz pracy? Stwórz idealne CV już dziś! Wejdź na stronę CVhero i dostosuj życiorys do własnych potrzeb. Zdobywanie zatrudnienia z CVhero to przyjemny i łatwy proces – skorzystaj z oferty i przekonaj się sam!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.