Wiadomości z Świętochłowic

Jak w zaciszu swojego domu zahamować wypadanie włosów u mężczyzn?

  • Dodano: 2023-04-27 08:00, aktualizacja: 2023-04-27 08:13

Wypadanie włosów u mężczyzn nie jest przyjemnym doświadczeniem, lecz może się pojawić praktycznie w każdym wieku. Najważniejsze jest oczywiście to, aby wiedzieć, jak radzić sobie z wypadaniem włosów. Na szczęście istnieje wiele sprawdzonych sposobów, dzięki którym proces ten może zostać skutecznie zahamowany. Co rozważyć w pierwszej kolejności?

Szampony przeciw wypadaniu włosów

Jedną z najbardziej popularnych propozycji na rynku są szampony przeciw wypadaniu włosów, które jednocześnie wzmacniają strukturę włosa. Takie szampony mają za zadanie:

  • zapobiegać nadmiernemu wypadaniu włosów,
  • wzmocnić osłabione włosy,
  • sprawić, że włosy staną się grubsze, bardziej wytrzymałe oraz lśniące.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wypróbować je w domowym zaciszu. Ciekawym przykładem jest szampon DX2, który znajduje uznanie w oczach młodych, jak i bardziej doświadczonych mężczyzn. Dobrą informacją dla zainteresowanych osób jest również atrakcyjna cena szamponu DX2.

Odpowiednia dieta

W celu ułożenia prawidłowego planu żywieniowego należy udać się do wykwalifikowanego dietetyka, który dobrze wie, jakie konkretnie składniki i produkty mają największy wpływ na kondycję ludzkich włosów. W codziennej diecie warto znaleźć miejsce na witaminy (np. B12) i minerały (żelazo), unikając jednocześnie nadmiaru cukru i soli, tłuszczów trans i wysoko przetworzonej żywności.

Regularne stosowanie wcierek

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na uciążliwe wypadanie włosów jest oczywiście regularne stosowanie wcierek. Może to być maska, która będą się składać głównie z:

  • jajka,
  • oliwy z oliwek,
  • soku z cytryny.

Prace związane z powstaniem maski warto rozpocząć od oddzielenia białka od żółtka. Następnie żółtko łączy się z oliwą z oliwek i sokiem z cytryny, a całość stopniowo dodaje się do ubitego wcześniej białka. Wcierkę delikatnie rozprowadza się po włosach i skórze głowy, pozostawiając ją tam na minimum 30 minut. Po tym czasie pozostaje ją delikatnie spłukać. Można do tego użyć letniej wody lub też od razu umyć włosy szamponem przeciw wypadaniu włosów. Doskonałą alternatywą są wcierki bazujące na ziołach, składające się m.in. ze skrzypu polnego, mięty, pokrzywy, łopianu oraz szałwii. Najlepiej porozmawiać na ten temat z doświadczonymi specjalistami i wspólnymi siłami wybrać dla siebie najdogodniejszą dla siebie wcierkę lub maskę.

Zastąpienie grzebienia szczotką do pielęgnacji włosów

Wielu mężczyzn w trakcie codziennej pielęgnacji włosów korzysta z grzebieni, a zawsze można je przecież zastąpić wygodnymi w obsłudze szczotkami. Czemu warto zdecydować się na taki krok? Grzebienie są w stanie doprowadzić do poważnych mikrouszkodzeń skóry, na skutek czego dochodzi do wyrywania włosów (szczególnie wtedy, gdy mężczyźni nieprawidłowo z nich korzystają). Szczotki natomiast masują skórę głowy i pobudzając mikrokrążenie krwi, wpływają na wzmocnienie cebulek włosów. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby powyższe metody skutecznie ze sobą połączyć, unikając jednocześnie nadmiaru stresu oraz używek (napoje alkoholowe i tytoń).

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.