Wiadomości z Świętochłowic

Jakie są skuteczne metody wybielania zębów?

  • Dodano: 2019-10-28 08:15, aktualizacja: 2019-10-28 08:20

O śnieżnobiałym uśmiechu, wprost jak z najlepszej reklamy pasty do zębów marzy chyba każdy. Wybielanie zębów jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów dentystycznych, na jaki decydują się pacjenci klinik stomatologicznych. Jednak jak się okazuje, zdecydowana większość pacjentów zanim postanawia odwiedzić dentystę, na własną rękę rozjaśnia swój uśmiech przy wykorzystaniu domowych sposobów takich chociażby jak zastosowanie specjalistycznych past wybielających. Zastanawiasz się, którą z dostępnych metod wybielania zębów wybrać tak by w niedługim czasie uzyskać zamierzony efekt?

Domowe metody wybielania zębów

Wybielanie zębów domowymi sposobami cieszy się dużą popularnością wśród osób, które chcą odmienić wygląd swojego uśmiechu. Niestety, nie wszystkie z nich są bezpieczne dla naszego uzębienia. Zaczniemy od metod przy użyciu naturalnych specyfików np. oleju kokosowego lub sezamowego, sproszkowanego węgla, sody oczyszczonej, truskawek czy soku z cytryny. Każdy z nich w mniejszym lub większym stopniu wspomaga walkę z uporczywymi przebarwieniami po kawie, herbacie, winie itp., rozjaśniając nasz uśmiech o 1-2 tony. Oprócz naturalnych środków na polskim rynku znajdziemy także profesjonalne systemy do wybielania zębów w postaci pasków wybielających lub nakładek, które przynoszą znacznie lepsze rezultaty, niemniej jednak ich nieumiejętne lub zbyt długotrwałe stosowanie może w dużym stopniu uszkodzić szkliwo zębów.

Profesjonalne metody wybielania zębów

Jeżeli chodzi o profesjonalne metody wybielania zębów to tutaj największą popularnością cieszy się zabieg z użyciem lampy Beyond, który odznacza się dużą skutecznością i uzyskaniem natychmiastowych efektów przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa szkliwa. Inną z metod jest rozjaśnienie uśmiechu przy użyciu lasera bądź zastosowaniu metody nakładkowej, w tym wypadku należy pamiętać o tym, że najlepsze rezultaty widoczne będą dopiero po kilku dniach. Niestety nie wszyscy mogą skorzystać z atrakcyjnej oferty klinik stomatologicznych, bowiem istnieje kilka przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu profesjonalnego wybielania zębów. Zaliczyć do nich należy: ubytki w uzębieniu, choroby dziąseł i przyzębia, nadwrażliwość zębów, odsłonięte szyjki zębowe, a także okres ciąży i laktacji.

Czy wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym jest bezpieczne?

Zastanawiasz się, czy profesjonalne metody wybielania zębów są w pełni bezpieczne? Otóż, jeżeli zabieg zostanie przeprowadzony we właściwy sposób, z użyciem odpowiednich preparatów i specjalistycznej aparatury to jego wykonanie nie wywoła żadnych skutków ubocznych. Zupełnie inaczej wygląda to w sytuacji, kiedy zdecydujemy się na rozjaśnienie uśmiechu jedną z wyżej wymienionych metod. W tym wypadku należy liczyć się z możliwością wystąpienia tymczasowej nadwrażliwości zębów, a niekiedy nawet i trwałego uszkodzenia szkliwa. Dlatego też za najbezpieczniejszą i zarazem najskuteczniejszą metodę wybielania zębów uważa się profesjonalne zabiegi dentystyczne.

Zobacz: Profesjonalne wybielenie zębów w FreshMED.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.