Wiadomości z Świętochłowic

Kontener mieszkalny - czy może sprawdzić się na dłuższą metę?

  • Dodano: 2021-05-06 15:45, aktualizacja: 2023-01-09 12:37

Kontenery morskie zdecydowanie najbardziej kojarzą się z branżą transportową. Niebezpodstawnie. To właśnie ona wykorzystuje je najczęściej i to z myślą o niej powstały. Kreatywność ludzka nie zna jednak granic, a już od dłuższego czasu są one wykorzystywane również na wiele innych sposobów - jako miejsca na biuro, magazyn. Choć może się to wydawać dość abstrakcyjnie, zdarza się, że sięga się po nie jako po miejsce do... zamieszkania. Czy takie rozwiązanie się sprawdza? Jakie są jego zalety i o co należy zadbać kupując tego typu kontener? O tym wszystkim - w dzisiejszym artykule.

Kontener mieszkalny - zalety płynące z postawienia na niego

Istnieje wiele powodów, z uwagi na które coraz więcej osób decyduje się w dzisiejszych czasach na kontener mieszkalny. Obok tych oczywistych sporo jest takich, których nie sposób jest dostrzec na pierwszy rzut oka. Kilka z tych najistotniejszych i tych, co do których warto mieć świadomość wypisujemy poniżej.

  • Bardzo niski koszt zakupu - kontenery mieszkalne są nieporównywalnie tańsze od prawdziwych domów. Choć oczywistym jest, że nie dorastają im do pięt pod wieloma względami, faktem jest, że mogą sobie na nie pozwolić również osoby mniej zamożne. Co bardzo ciekawe, same w sobie można je bez problemu sprzedać. Jeżeli więc w końcu postanowi się pobudować własny dom, będzie można "pozbyć się" starego i odzyskać wielką część włożonych w niego pieniędzy. Jest to rozwiązanie świetne dla osób planujących postawienie domu, ale nieposiadających aktualnie na to funduszy.
  • Brak konieczności budowy - kontenery mieszkalne nadają się do zamieszkania od razu po zakupie. Na działce muszą jedynie zostać zamontowane (a zatem przywiezione, a następnie podłączone pod wszelkie niezbędne przyłącza). Oznacza to brak jakichkolwiek problemów charakterystycznych dla każdej budowy, ale też po prostu wygodę w całym procesie wprowadzania się do nich.
  • Możliwość postawienia go na niemal dowolnej działce - kontenery mieszkalne występują w wielu różnych rozmiarach, w związku z czym bez problemu można dobrać taki idealny dla konkretnej działki, wykorzystując tym samym całą przestrzeń, jaką się tylko dysponuje.
  • Minimalistyczna i prosta forma - w dzisiejszych czasach stawia się na minimalizm w budownictwie i aranżowaniu wnętrz. Kontenery morskie doskonale wpisują się w ten trend. Same w sobie wydają się być wyrazem myśli minimalistycznej. Występują w prostych bryłach i zmuszają do zachowania pewnego umiaru w wystrajaniu wnętrz. Mają przy tym mnóstwo uroku i stwarzają poczucie przytulności.
  • Możliwość szybkiego wprowadzenia się - inwestując w kontener mieszkalny można wprowadzić się do niego niemal bezpośrednio po jego zakupie. Jest to opcja świetna dla osób, które chcą uniknąć płacenia czynszu na wynajmie, a mogą sobie pozwolić na pewnego rodzaju kompromisy (na przykład brak pełnej aranżacji wnętrza świeżo zakupionego kontenera).

Oczywiście zalet związanych z kontenerami morskimi tego typu jest znacznie więcej. Wiele spośród nich jest jednak czysto indywidualne.

O co zadbać kupując kontener mieszkalny?

Wraz z gwałtownym wzrostem popularności kontenerów mieszkalnych pojawiło się całe mnóstwo firm, które oferują sprzedaż takowych. Tak naprawdę jednak nie oznacza to, że powinno się skorzystać z oferty dowolnej z nich. Jak bowiem wiadomo, te mogą się diametralnie różnić od siebie. Celując w tego typu kontener naturalnym jest natomiast, że nie chce się chodzić na kompromisy i ma się ochotę postawić na coś zdecydowanie najlepszego. Choć w tej sytuacji najpewniej byłoby postawić na firmę pokroju Eco Containers, działającą na naszym rynku już od dłuższego czasu i znaną z jakości świadczonych przez siebie usług, nie zawsze ma się taką możliwość. To właśnie o wybór właściwej firmy powinno się zadbać w pierwszej kolejności.

Bardzo istotne jest też ustalenie, czy kupuje się kontener morski w wersji już zaaranżowanej, czy też zaledwie gotowej do tego typu aranżacji. Oba te rozwiązania mają swoje wady i zalety. Kontener mieszkalny musi mieć poprowadzone przyłącza do instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej. Ważne jest też, aby spełniał wszelkie wymogi zarówno bezpieczeństwa, jak i odporności na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne. Z oboma tymi kwestiami nie ma żartów, dlatego też to od nich powinno się wychodzić.

Kupując kontener mieszkalny warto też zadbać o to, by porównać oferty co najmniej kilku firm proponujących takowe. Rozeznanie na rynku to tutaj podstawa wejścia w opcję nie tylko solidną, ale i najzwyczajniej w świecie ekonomiczną. Taką, na której po prostu się nie straci.

Podsumowanie

Kontener mieszkalny już kilka lat temu przestał być abstrakcją, a stał się czymś nie tylko osiągalnym, ale i chętnie wybieranym właśnie w kontekście codziennego życia. Postawieniu na niego towarzyszy całe mnóstwo zalet. Przy jego zakupie jednak należy zwrócić uwagę na wiele rzeczy, które są w tym wszystkim kluczowe, a które wpływają nie tylko na komfort życia, ale i na jego bezpieczeństwo. Tylko podchodząc do tego świadomie jest się w stanie zapewnić sobie wszystko to, czego będzie się potrzebowało do mieszkania właśnie w nim. Nie tymczasowego, a stałego.


Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.