Wiadomości z Świętochłowic

Koszulki z nadrukiem - jak powstają? Techniki nadruku

  • Dodano: 2021-03-25 14:45

Chcesz zamówić koszulki reklamowe dla swojego przedsiębiorstwa? W takiej sytuacji zazwyczaj masz w sobie mnóstwo entuzjazmu, dopóki nie wejdziesz na stronę firmy zajmującej się znakowaniem odzieży. Sklepy internetowe ułatwiają oczywiście realizację Twojego projektu online. W dostępnych technologiach można się jednak zagubić.

Myślisz, że drukarnie celowo utrudniają Ci życie? Przyznaj, że to nie leży w ich interesie. Sprawdź, która technika znakowania koszulek z nadrukiem przyda się przy konkretnych zastosowaniach i wybierz tę, która będzie idealna dla Ciebie.

Nadruk DTG. Idealne odwzorowanie kolorów na T-shircie już od jednej sztuki.

Zależy Ci na tym, by sprawdzić, jak będą wyglądać koszulki firmowe, zanim je zamówisz? W takim przypadku warto zdecydować się na nadruk cyfrowy. Drukarnia może perfekcyjnie odwzorować Twój projekt już na pojedynczym egzemplarzu odzieży. Koszty nie zwiększą się przy tym, jeśli zdecydujesz się wprowadzić do nadruku dodatkowe kolory.

Nadruk jest nanoszony na odzież za pomocą drukarki cyfrowej przystosowanej do znakowania koszulek i bluz. Prościej być nie może.

Sitodruk jest tani, jeśli zamawiasz więcej koszulek z nadrukiem.

Tutaj sprawdzenie pojedynczej sztuki będzie trudniejsze. Dlaczego? Ponieważ podstawą tej techniki jest wykonanie sit. Trzeba je przygotować do każdego wzoru z osobna. Co więcej, za każdy kolor we wzorze odpowiada osobne sito.

Karuzele do sitodruku są obsługiwane ręcznie przez specjalistów. Właśnie dlatego drukarnia oferuje zazwyczaj wykonanie koszulek z nadrukiem stworzonym techniką sitodruku dopiero od kilkudziesięciu sztuk odzieży.

Koszulka z własnym nadrukiem stworzona przy pomocy foli flex i flock oraz techniki printflex.

Poprzednie metody pozwalały na tworzenie na koszulkach z nadrukiem wzorów z przejściami tonalnymi między poszczególnymi barwami. Zastosowanie do nadruku folii flex i flock całkowicie taki efekt wyklucza. W tym przypadku ploter wycina bowiem w folii konkretny wzór. Wzór ten jest następnie wgrzewany w materiał przy użyciu specjalistycznej prasy. Nadruk wykonany przy użyciu folii flex jest płaski. Folia flock daje w efekcie wypukły nadruk na koszulce.

Jeśli zależy Ci na subtelnych przejściach między kolorami, możesz zdecydować się na metodę printflex. W takim wypadku cała grafika jest przenoszona na folię, a następnie wgrzewana w materiał koszulki, tak jak przy folii flex i flock.

Haft komputerowy. Przeznaczenie? Elegancki napis lub proste logo.

Ostatni sposób różni się od poprzednich. Do haftu komputerowego używa się bowiem tradycyjnych nici. Hafciarka komputerowa przypomina maszynę do szycia. Różni się jednak tym, że jest sterowana przez oprogramowanie. Haftu komputerowego, co oczywiste, nie wykonuje się ręcznie.

Efekt jest wyjątkowo elegancki i z pewnością wyróżni Cię pośród konkurencji. Pamiętaj jedynie, że pole haftu na koszulce może być tu znacznie mniejsze, niż pole nadruku przy pozostałych metodach. A do tego ilość kolorów w hafcie będzie ograniczona.

Nie musisz być specjalistą, by zamówić koszulki z nadrukiem.

Ten artykuł nie sprawi, że będziesz mieć absolutną pewność, co wybrać. Nawet posiadając całą dostępną wiedzę o technikach drukarskich, nie wiesz, z jakich urządzeń korzysta konkretny sklep z koszulkami. Dlatego przed złożeniem zamówienia koniecznie skontaktuj się z działem obsługi klienta. Zamiast skupiać się na aspektach technicznych, opisz efekt, jaki chcesz osiągnąć.

W ten sposób przyspieszysz cały proces. Pracownicy profesjonalnej drukarni podpowiedzą Ci, jak stworzyć koszulki firmowe, które będą perfekcyjnie pasować do Twojej wizji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.