Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Kurs pierwszej pomocy - sprawdź jak zaprocentuje udział w takim szkoleniu

  • Dodano: 2019-10-21 14:30, aktualizacja: 2019-12-03 12:12

Kurs pierwszej pomocy w ostatnich latach zyskuje na popularności. Należy się z tego oczywiście cieszyć, ponieważ w znaczący sposób wpływa on na świadomość ludzi jak prawidłowo udzielać pomocy przedmedycznej. Co jeszcze daje takie szkolenie? Sprawdzamy.

Kurs pierwszej pomocy – jakie ma znaczenie?

Pomoc przedmedyczna w naszych czasach jest niezwykle ważna. Dlaczego? Przede wszystkim ma to związek z ciągłym rozwojem naszej cywilizacji prowadzącym niestety do coraz to większej liczby wypadków. Mowa tutaj o licznych zderzeniach, czy kolizjach w ruchu drogowym, zasłabnięciach lub utracie przytomności na ulicy, czy atakach np. padaczkowych. Wiele z tych sytuacji jest spowodowanych ciągłym stresem, brakiem koncentracji, a także wycieńczeniem organizmu. Można się z nimi spotkać naprawdę wszędzie i warto być przygotowanym. Odpowiednie przeszkolenie zapewnia przede wszystkim większą pewność i wiarę w swoje umiejętności. Dlatego też na bok odchodzą obawy przed możliwością spowodowania dodatkowych szkód, czy mocniejszemu narażeniu zdrowia poszkodowanych. Reakcja jest znacznie szybsza, a organizacja pracy sprawia, że zmniejsza się ilość gapiów, a przybywa osób potrzebnych przy pomocy przedmedycznej. 

Kurs pierwszej pomocy – jakie nabywa się umiejętności?

Osoby decydujące się na odbycie kursu z pierwszej pomocy mogą liczyć na zdobycie umiejętności podstawowych jak i zaawansowanych. W pierwszej kolejności nauczą się jak zapanować nad własnym stresem i prawidłowo podejść do udzielania pomocy. Nabędą fundamentalne umiejętności, które pozwolą na ocenę stanu poszkodowanego, a także wybranie metod wsparcia przedmedycznego. Wśród nich będą przede wszystkim: pozycja boczna ustalona, pozycja przeciwwstrząsowa, sztuczne oddychanie, resuscytacja krążeniowo-oddechowa, tamowanie krwotoku, nałożenie kołnierza usztywniającego, bandażowanie ran i rozpoznawanie złamań. Udział w inicjowanych scenkach pozwoli wprowadzić w życie zdobyte umiejętności. Dostarczy także wiedzy z zakresu wydobywania ofiar z uszkodzonych pojazdów, czy zabezpieczania miejsca wypadku. 

Kurs pierwszej pomocy – wybierz szkołę

Wybierając miejsce, które organizuje kurs pierwszej pomocy należy kierować się kilkoma aspektami. Warto przede wszystkim odwiedzić stronę organizatora jak np. https://www.transmedyk.pl/kurs-pierwszej-pomocy/. Na niej powinno się poszukać informacji o zakresie szkolenia, czasie trwania, lokalizacji danej szkoły, a także osobach prowadzących. To one będą odpowiadały za poziom wiedzy wyniesionej z takiego szkolenia, więc dobrze byłoby przyjżeć się ich kwalifikacjom. 
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.