Wiadomości z Świętochłowic

Manekiny sklepowe stałe i w ruchu

  • Dodano: 2018-06-11 14:45

Bardzo często zdarza się tak, że decyzję odnośnie do tego, że wchodzimy do danego sklepu, podejmujemy pod wpływem chwili, patrząc na witrynę sklepową.

Niektórzy sprzedawcy w swoich butikach puszczają również muzykę oraz używają zapachów, które powinny przyciągnąć potencjalnych klientów. Dowiedz się, jak istotna jest witryna w każdym sklepie.
 

Znaczenie witryn sklepowych
Głównym zadaniem witryn sklepowych jest zachęcenie klienta do odwiedzenia butiku. Manekiny znajdujące się za szkłem prezentują najczęściej posiadany asortyment. W zależności od rodzaju oferowanej odzieży może być to kilka modeli tej samej płci i wieku bądź różne. Manekiny oferowane przez producentów dostępne są w wersji damskiej, męskiej, dziecięcej i niemowlęcej. Oddzielne modele oferowane są w przypadku odzieży w rozmiarze XXL oraz dla kobiet w ciąży. Wszystkie te zabiegi mają jeden cel, a mianowicie jak najlepsze zaprezentowanie oferowanego asortymentu. Z tego powodu są występują różnice między poszczególnymi manekinami. Zarówno odzież w rozmiarze XXL, jak i dla kobiet w ciąży nie prezentowałaby się dobrze na standardowych modelach. Ta sama sytuacja jest w przypadku dzieci i niemowląt. Różnica wieku i budowy ciała powoduje, że ubrania powinny być prezentowane na innych manekinach.

Manekiny bieliźniane
Szczególnym rodzajem manekinów są te prezentujące bieliznę. Ich główną cechą jest to, że zazwyczaj nie są to modele całopostaciowe, lecz tylko wybranych fragmentów ciała. Producenci pod tym linkiem oferują również manekiny dedykowane do konkretnych rodzajów bielizny. Doskonałym przykładem będzie w tym wypadku gorset. Bielizna ta bardzo dobrze jest prezentowana przez standardowe manekiny sklepowe, choć równie często wybierane są modele ażurowe, które są zdecydowanie bardziej dekoracyjne. W tym wypadku dużą rolę odgrywa sam butik. Manekiny powinny być bowiem dopasowane do wystroju pomieszczenia tak, aby tworzyły z nim całość, będąc doskonałym uzupełnieniem.

Manekiny sklepowe w ruchu
W ostatnim czasie zarówno w sklepach odzieżowych, jak i sportowych dużą popularnością cieszą się manekiny w ruchu. W pierwszym przypadku pozwalają one na stworzenie aranżacji konkretnej sytuacji, w której zostanie zaprezentowana dana stylizacja. W okresie bożonarodzeniowym może być to dzielenie się opłatkiem, siedzenie przy wspólnym stole czy składanie sobie życzeń. Tego rodzaju zabiegi mają sprawić, że ubrania staną się bardziej realne i zdecydowanie łatwiej będzie sobie wyobrazić, jak będą wyglądały w konkretnych sytuacjach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.