Wiadomości z Świętochłowic

Materac sprężynowy a strefy twardości - czy warto?

  • Dodano: 2020-03-18 14:30

Każda część takiego materaca została zaprojektowana z myślą o różnych potrzebach poszczególnych partii Twojego ciała.

Cechy dobrego materaca sprężynowego

Szeroka oferta producentów materacy sprawia, że każdy może wybrać ten idealny, dostosowany do swoich potrzeb i wymagań. Zwolennicy twardszego podłoża chętnie decydują się na materac ze sprężynami kieszeniowymi. Łączy on w sobie wszystkie zalety tradycyjnych sprężyn, a jednocześnie minimalizuje występowanie drgań. Uginane są wyłącznie te sprężyny, na których leżymy, a po zmianie ułożenia ciała, czy wstaniu z łóżka, szybko wracają do swojej pozycji wyjściowej. Są niezwykle trwałe i odporne na eksploatację.

Materac sprężynowy należy do tych twardszych, nie ma więc obawy, że będziemy się w niego zbyt mocno zapadać, przez co kręgosłup i mięśnie nie otrzymają właściwego podparcia. Śpiąc na miękkim materacu możesz budzić się zmęczony z napiętym gorsetem mięśniowym. Dlatego tak ważnym jest wybór właściwego materaca.

Warto zauważyć, że dobry materac sprężynowy kupisz w niższej cenie, niż w przypadku pianki, czy lateksu. Jest to zatem ekonomiczne rozwiązanie, choć wciąż z wyższej półki.

Czym są strefy twardości?

Przy współpracy z lekarzami specjalistami, producenci materacy postanowili uwzględnić różne potrzeby poszczególnych partii ludzkiego ciała. Z innym naciskiem na podłoże działa głowa, z innym miednica, a jeszcze innym okolice kręgosłupa lędźwiowego. Najwyższy komfort zapewniają materace 7-strefowe. Na rynku pojawiają się produkty o większej liczbie stref, jednak 7 jest zdecydowanie wystarczającą opcją i najbardziej optymalną. Każda część materaca zapewnia inne podparcie. Najtwardsza strefa znajduje się na środku materaca, wspiera ona najcięższą partię ciała, czyli kość biodrową oraz krzyżową. Inną strefę ma klatka piersiowa i uda, barki oraz łydki, a następnie głowa i stopy. W ten sposób masz pewność, że wszystkie partie Twojego ciała otrzymają odpowiednie wsparcie, bez zbędnych obciążeń, na które mogłyby być narażone na miękkim materacu.

Komfortowy materac sprężynowy Multipocket

W materacu tego typu mamy bardzo duże zagęszczenie sprężyn o drobnej budowie. Jest on zatem bardziej elastyczny, stabilny i trwały. Zminimalizowane są również drgania na całej jego powierzchni podczas zmian pozycji, co stanowi dużą zaletę w przypadku zastosowania w łóżku dwuosobowym.

Jednym z najlepszych materacy sprężynowych jest model Curem .zip marki Curem by Hilding Anders. Poza systemem Multipocket, posiada on również dwie warstwy pianek, Fusion i Serene. Posiadają one cechy pianek konwencjonalnych oraz memory foam, która doskonale dopasowuje się do kształtu ciała, zapewniając mu przyjemne otulenie, a zarazem podparcie.

Materac ten polecany jest również dla alergików, bowiem wykonany został z materiałów, które nie sprzyjają rozwojowi grzybów, roztoczy i bakterii. Dodatkowo wyposażony jest w pokrowiec zapewniający optymalną wentylację. Ciało nie poci się, a pokrowiec łatwo można utrzymać w czystości, piorąc w pralce, w temperaturze 40 st. Dzięki taśmie na całej powierzchni, pokrowiec nie przesuwa się w ciągu nocy.

Pamiętaj, że wyboru materaca dokonujesz na długie lata. Mądra decyzja pomoże Ci wesprzeć swoje zdrowie i zadbać o wiele wygodnie przespanych nocy.

Artykuł powstał przy współpracy z www.zdrowykregoslup.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.