Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Materace sprężynowe - jaki rozmiar i grubość sprawdzi się dla śpiących pojedynczo?

  • Dodano: 2020-05-22 15:45

Wybierając materac sprężynowy warto wziąć pod uwagę jego wymiary - mają one znaczenie dla naszego komfortu.

Materac dla osób z dolegliwościami

Często mamy dolegliwości, których nie potrafimy powiązać z konkretną przyczyną. Zawroty głowy, promieniujące bóle różnych odcinków kręgosłupa, zmęczenie nawet po długim śnie. Bywa, że przyczyna jest naprawdę prozaiczna - nieodpowiednio dobrany materac. Zwyrodnienia kręgosłupa i wady postawy wymagają interwencji lekarza i rehabilitanta, ale jeśli nie zmienimy materaca na którym śpimy, nawet najlepszy zestaw ćwiczeń nie spełni swojej funkcji. Powinniśmy zainwestować w materac, który w odpowiedni sposób podpiera różne partie ciała, tak, abyśmy nie wykrzywiali kręgosłupa niezależnie od tego w jakiej pozycji śpimy. Godne uwagi są materace sprężynowe o właściwościach rehabilitacyjnych. Mogą przywrócić nam zdrowy i spokojny sen.

Materac sprężynowy - zalety

Materace sprężynowe takie jak na przykład model Hilding Pasodoble charakteryzują się wysoką jakością wykonania i dbałością o każdy detal w konstrukcji produktu. Jest to materac twardy, uniemożliwiający zapadanie się w niego, ale jednocześnie na tyle komfortowy, że tam gdzie ciało ma największy nacisk, możliwe jest dopasowanie do krzywizn anatomicznych. Dzięki temu, kręgosłup jest odciążony, mięśnie bardziej zrelaksowane, a jakość wypoczynku wyraźnie wzrasta. Na sprężynach dodatkowo umieszczono matę kokosową, która podwyższa twardość materaca, jednocześnie zapewniając odpowiednią sprężystość i elastyczność. Sprężyny umieszczono w materiałowych kieszonkach - takie rozwiązanie pozwala na ich niezależną pracę, dzięki czemu materac jest elastyczny punktowo - ugina się tylko w miejscu nacisku, zapewniając odpowiednie podparcie różnym partiom ciała.

Kolejnym dobrym modelem jest Curem.Zip. Łączy on nowoczesne technologie - sprężyny multipocket umieszczone we wkładzie materaca są znacznie bardziej elastyczne od tradycyjnych sprężyn - dzięki temu nacisk ciała jest w maksymalny sposób redukowany, co pozwala na odciążenie mięśni i kręgosłupa i całkowity relaks.

Podobny mechanizm zastosowano także w materacu SleepMed Hybrid Supreme - siedmiostrefowa sprężyna multipocket sprawia, że materac w doskonały sposób dopasowuje się do ciała użytkownika. Mechanizm sprężynowy uzupełniono pianką termoelastyczną, która redukuje dolegliwości bólowe i usprawnia przepływ krwi.

Nie bez znaczenia dla komfortu snu pozostają rozmiar i grubość materaca.

Rozmiar i grubość materaca sprężynowego

Rozmiar materaca powinien być uzależniony od tego w jaki sposób śpimy. Dla osób, które cechuje sen "ruchliwy", tych, które lubią spać z rozłożonymi rękami czy nogami, lepszy będzie większy rozmiar. Minimalna szerokość materaca to 80 centymetrów, standardowa długość to 200 centymetrów. Na rynku dostępne są różne wymiary materacy dla jednej osoby - materace sprężynowe 80x200materace sprężynowe 90x200materace sprężynowe 120x200. Drugą kwestią jest wysokość materaca, nazywana też jego grubością. Zbyt cienki nie będzie wygodny, odczuwać wyraźnie będziemy obecność każdej sprężyny, co nie pozwoli nam spokojnie spać, szczególnie jeśli mamy wyższą masę ciała. Wygodny materac sprężynowy ma grubość od 18-25 centymetrów, nawet 27 centymetrów jak w modelu SleepMed Hybrid Supreme, dla jeszcze większego komfortu użytkowania.

Wybierając materac zwróćmy uwagę na jego specyfikację i zdecydujmy się na model, który w pozwoli nam wypocząć w najlepszy sposób.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Daria

    Ja rzeczywiście miałam problemy z bólem kręgosłupa w szczególności rano i po kupnie tego materaca po kilku dniach ból ustal. Kiedyś nie wierzyłam że źle dobrany materac może mieć jakieś skutki ale teraz widzę że się myliłam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.