Wiadomości z Świętochłowic

Materace termoelastyczne - rozwiązanie, które zapewni ukojenie Twojemu kręgosłupowi

  • Dodano: 2020-08-31 13:45, aktualizacja: 2020-09-04 14:29

Wiele osób cierpi o poranku na bóle kręgosłupa, co negatywnie odbija się na ich produktywności i w konsekwencji prowadzi do pogorszenia nastroju, odbijając się tym samym zarówno na życiu prywatnym, jak i zawodowym. W takim przypadku rozwiązaniem może okazać się zmiana materaca, który zapewni podparcie dla ciała na całej jego długości. Popularne w ostatnim czasie stały się materace termoelastyczne, jednak na jakie aspekty należy zwrócić szczególną uwagę podczas przeglądania kolejnych ofert. Sprawdź, co warto wiedzieć przed zakupem materaca termoelastycznego i dlaczego warto zdecydować się na ten marki Hilding Anders.

Materac wykonany z pianki termoelastycznej - sprawdzone rozwiązanie na bóle kręgosłupa

Niezależnie od wykonywanego zawodu, coraz więcej osób skarży się na bóle kręgosłupa, karku czy ramion i to tuż po przebudzeniu, co skutecznie może popsuć plany przygotowane na dany dzień. Komfortowy i jakościowy sen zapewnia odpowiednio dobrany materac, który będzie podpierał kręgosłup na całej jego długości, a także aktywnie reagował na zmiany pozycji ciała. Dzięki zastosowaniu pianki termoelastycznej, materace z takim wypełnieniem jeszcze lepiej dopasowują się do ciała użytkownika. Wszystko to dzięki materiałowi, który reaguje nie tylko na wagę i sylwetkę użytkownika, ale również na jego temperaturę.

Zwiększa to komfort w trakcie snu i eliminuje poranne bóle kręgosłupa, które w dłuższej perspektywie mogą przerodzić się w poważne zwyrodnienie. Jeśli jednak dojdzie już do kontuzji lub potrzeba specjalistycznego łóżka, to materace termoelastyczne pomagają również w rehabilitacji i zapobiegają powstawaniu odleżyn, które są częstym problemem jeśli dana osoba przebywa długo w pozycji leżącej.

Materace marki Hilding Anders są polecane przez branżowych specjalistów i ortopedów - można je znaleźć w dużych sieciach, jak Agata Meble czy Ikea, ale skandynawska firma zajmuje się również produkcją dla innowacyjnych dystrybutorów, którym jest SleepMed. To dzięki Hilding Anders ten dystrybutor zyskał w ostatnim czasie na znaczeniu, a jego produkty są rekomendowane przez zdrowykregoslup.pl.

Materac termoelastyczny do zastosowań specjalnych - czym się cechuje?

Dobry materac powinien spełniać kilka podstawowych założeń, a jednym z nich jest zapewnienie podparcia dla kręgosłupa przez całą noc. Oprócz specjalistycznej pianki termoelastycznej, w wielu materacach (choćby tych marki Hilding Anders) zastosowano kilka różnych stref twardości, by wszystkie istotne elementy ciała człowieka znajdowały się we właściwej pozycji. W konstrukcjach skandynawskiego producenta tych stref twardości jest aż 7, a do tego materace Hilding Anders cechują się wysoką elastycznością.

Są przy tym odporne na uszkodzenia mechaniczne czy przetarcia spowodowane częstą zmianą pozycji, dzięki czemu idealnie nadają się do łóżek z regulacją kąta nachylenia zagłówka, które są stosowane w szpitalach czy specjalistycznych klinikach ortopedycznych. Materace termoelastyczne są również antyalergiczne, co w połączeniu z pościelą marki Piórex sprawia, że stanowią idealny wybór dla sypialni osób wrażliwych czy dzieci.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla dużych sieci takich jak IKEA, Agata, BRW jak również innowacyjnych dystrybutorów takich jak Sleepmed.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.