Wiadomości z Świętochłowic

Optyk - w jakich sytuacjach warto pójść na wizytę?

  • Dodano: 2019-10-24 13:15

Oczy wymagają od nas regularnej pielęgnacji i kontroli. Bez tego szybko osłabimy nasz narząd wzroku. Aby służył nam jak najdłużej w jak najlepszej kondycji, powinniśmy poddawać go rutynowym kontrolom. Gdzie możemy się w tym celu udać?

Jak powinniśmy dbać o wzrok?

Oczy każdego człowieka wykonują tytaniczną pracę. Każdego dnia pracują bardzo intensywnie, abyśmy mogli prawidłowo funkcjonować za kółkiem. Czy to za kierownicą pojazdu, czy korzystając z urządzeń elektronicznych lub podczas czytania – każda czynność mniej lub bardziej wpływa na zmęczenie narządu wzroku. Dlatego tak ważna jest regeneracja. Kluczem do tego okazuje się chociażby spanie minimum osiem godzin dziennie. Powinniśmy też kontrolować to przy jakim oświetleniu czytamy książki oraz ile czasu w ciągu dnia wpatrujemy się w różnego rodzaju ekrany. Nie wszystko jednak zależy od naszych nawyków. Wady wzroku mogą bowiem być uwarunkowane genetycznie. Jeśli więc chcemy uniknąć poważnych chorób oczu, powinniśmy regularnie badać wzrok. Niestety, w rzeczywistości jest jednak zupełnie inaczej. Najnowsze badania alarmują, że co szósty Polak nie był nigdy u specjalisty od oczu. Nieświadomość sprawia, że nie reagujemy do czasu pojawienia się symptomów.

Optyk – gdzie możemy go znaleźć?

Jeśli więc chcemy sprawdzić, w jakiej kondycji jest nasz wzrok, to powinniśmy udać się do specjalisty. I wcale nie oznacza to wizyty u okulisty. Jak dobrze wiemy, czas oczekiwania na wizytę w ramach NFZ może wynieść nawet pół roku. Na wizytę prywatną natomiast nie każdy może sobie pozwolić. Na szczęście nie jesteśmy skazani na te rozwiązania. Wzrok możemy bowiem zbadać w salonie optycznym. Jeden z nich znajdziesz tutaj https://bialaoptyka.pl/. W takim miejscu badaniem zajmuje się optyk. Wykonuje je za pomocą specjalistycznej aparatury. Dzięki temu otrzymuje bardzo dokładne wyniki, które pozwalają dobrać odpowiednie soczewki okularowe. Optyk zajmuje się także wykonaniem szkieł. Pomoże też w doborze oprawek. To one decydują bowiem o końcowym efekcie.
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.