Wiadomości z Świętochłowic

Ośrodek leczenia alkoholizmu prowadzi terapie odwykowe według nowatorskich metod

  • Dodano: 2021-05-27 13:15, aktualizacja: 2022-08-16 07:02

Alkoholizm to nałóg, z którym osoba uzależniona nie może sobie poradzić samodzielnie. Jest to poważne uzależnienie, które wymaga leczenia. W ludzkim organizmie endogenny alkohol jest produktem przemiany materii, którego poziom wzrasta wraz z pozytywnymi emocjami i spada wraz ze stresem. Ponadto jeden z jego produktów rozkładu wchodzi w interakcję z serotoniną i dopaminą, przyczyniając się do poprawy nastroju. Ale gdy pochodzi z zewnątrz, niezależna produkcja spada, to z czasem mózg zaczyna domagać się coraz większej ilości alkoholu, przez co rozwija się uzależnienie, zarówno na poziomie fizycznym, jak i psychicznym. Pomocy należy szukać w naszej wyspecjalizowanej placówce medycznej, która posiada doświadczenie w leczeniu uzależnień od alkoholu.

Kto potrzebuje pomocy – kto powinien odbyć odwyk alkoholowy?

Co trzecia osoba przyzwyczajona do relaksu przy pomocy alkoholu może się od niego uzależnić. Czynniki ryzyka to narażenie na wpływy środowiska, a także dziedziczne predyspozycje. Często pacjenci nawet nie wiedzą, że potrzebują pomocy. Doświadczenie specjalistów z naszego ośrodka leczenia alkoholizmu pozwala leczyć uzależnienia na różnych etapach. Na początkowym etapie alkoholizmu nie ma problemów fizycznych i psychicznych, występują napady picia alkoholu, ale okresy trzeźwości są długie. Na drugim pojawiają się znaki wskazujące na potrzebę leczenia. Osoby są odurzone, cierpią na obrzęki, zmęczenie i stany paranoiczne. W trzecim etapie dochodzi do zaburzenia pracy układów i narządów wewnętrznych, pojawiają się poważne zaburzenia psychiczne, zanika zdolność samokontroli, coraz częściej pojawiają się epizody alkoholowego majaczenia. Dlatego leczenie alkoholizmu należy rozpocząć jak najwcześniej, nie czekając na nasilenie się uzależnienia i wystąpienie powikłań.

Terapia odwykowa pod okiem specjalistów

Terapia odwykowa prowadzona w naszym ośrodku leczenia alkoholizmu działa na poziomie psychologicznym i biologicznym. Nasi pacjenci przechodzą precyzyjną diagnostykę powikłań choroby oraz otrzymują leczenie uzależnienia od alkoholu w połączeniu z przywróceniem sprawności wszystkich ważnych układów organizmu. Przechodzą badania diagnostyczne i są kierowani na różnego rodzaju terapie psychologiczne. Na podstawie wyników badań ustalamy indywidualne leczenie uzależnienia od alkoholu, obejmujące podawanie aminokwasów, witamin, odpowiednie odżywianie oraz wykonanie specjalnych ćwiczeń.

Podstawowa terapia trwa u nas 28 dni, natomiast pełna kuracja odwykowa przebiega w ciągu 6 tygodni. Naszym pacjentom oferujemy psychoterapię grupową oraz indywidualną, psychoedukację także warsztaty rozwoju. Uczestnictwo w grupie terapeutycznej jest otwarte, daje możliwość wzajemnego wspierania się podczas wychodzenia z alkoholizmu. Terapię odwykową przeszło u nas bardzo dużo osób, którym wróciliśmy zdrowie i radość do życia wolnego od alkoholu. Leczenie alkoholizmu w naszym ośrodku jest anonimowe i dyskretne.

Etapy leczenia alkoholizmu

Program terapeutyczny naszego ośrodka leczenia alkoholizmu obejmuje następujące etapy:

  • Łagodzenie objawów odstawiennych i terapia zaburzeń poodstawiennych. Pacjenci są odtruwani, zapewniamy funkcjonalność ważnych narządów przy pomocy środków farmakologicznych.
  • Bezpośrednie leczenie uzależnienia od alkoholu
  • Resocjalizacja i rehabilitacja - adaptacja w grupie terapeutycznej i przywracanie relacji z bliskimi.
  • Co tydzień organizujemy spotkania grupy wsparcia dla osób uzależnionych od alkoholu i spotkania AA

Pracownicy naszego ośrodka leczenia alkoholizmu z powodzeniem leczą uzależnienia, opierając się na zasadach medycyny spersonalizowanej i indywidualnym podejściu, a także stosując zupełnie nowe metody terapii. Dzięki temu możliwe jest kompleksowe leczenie, nawet w jego zaawansowanej postaci, także najbardziej na niego podatnych kobiet. Wybór konkretnej metody terapeutycznej odbywa się po konsultacji lekarskiej. Uwzględniamy zarówno cechy osobowości pacjenta, jak i wyniki badania lekarskiego i psychologicznego jego zdrowia. Leczenie odwykowe przebiega w przyjemnej atmosferze w ośrodku, który położony jest w bardzo malowniczej okolicy. A to pozytywnie wpływa na pacjentów oraz ich podejście do leczenia swojego nałogu.

Leczenie odwykowe alkoholizmu według nowatorskich terapii

W naszym ośrodku leczenia alkoholizmu przeprowadzamy terapie:

  • Behawioralno-poznawcze - niwelowanie zaburzeń tożsamości a także destrukcyjnych nawyków
  • Koncentrujemy się na wydobywanie zasobów pacjenta, tworzeniu realnych planów na przyszłość
  • Prowadzimy z naszymi pacjentami dialog motywujący, wspieramy ich w samokierowaniu i podtrzymujemy ich motywację do zmiany.

Oddziaływanie następuje jednocześnie na poziomie biologicznym i psychologicznym. Ogólnie rzecz biorąc, kompleksowe podejście terapeutyczne obejmuje aspekty fizyczne, biologiczne, społeczne i polega zarówno na bezpośredniej pracy z pacjentem, jak i jego bliskimi. Leczenie stacjonarne alkoholizmu ma na celu pracę ze sferą psychoemocjonalną uzależnionego. Dążymy do normalizacji rzeczywistego postrzegania życia, utrwalenie nabytych umiejętności utrzymania optymalnego stanu psychicznego i równowagi psychicznej oraz korygowanie destrukcyjnych cech charakteru.


Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.