Wiadomości z Świętochłowic

Panele fotowoltaiczne - dla kogo i w jakiej cenie?

  • Dodano: 2020-12-10 10:30

Coraz większą popularnością cieszą się rozwiązania zeroenergetyczne, które są przyjazne nie tylko ekologii, ale także portfelom osób, które decydują się na inwestycję w fotowoltaikę. Koszty utrzymania domów, obiektów użyteczności publicznej i innym niejednokrotnie przewyższają nasze oczekiwania. Co zrobić, aby rachunki za energię przestały być utrapieniem? Czy warto zainwestować panele fotowoltaiczne? I jak wygląda montaż tych paneli?

Panele fotowoltaiczne - dlaczego warto?

Instalacje fotowoltaiczne mogą stanowić zarówno odrębne konstrukcje, jak i być częścią większej całości (poprzez umieszczenie instalacji na dachach obiektów). Cała idea paneli fotowoltaicznych polega na przetwarzaniu energii słonecznej i energię elektryczną, która następnie jest wykorzystywana w różnego typu urządzeniach. Mieszkańcy domów, w których korzysta się z zalet paneli fotowoltaicznych, cenią je za:

  • pewność ceny - inwestując w fotowoltaikę możesz być pewny, że wzrost ceny za prąd nie będzie Cię dotyczyć!,
  • znacząca oszczędność pieniędzy - producenci instalacji fotowoltaicznych gwarantują zwrot inwestycji po kilku latach użytkowania,
  • trwałość rozwiązania - według zapewnień producentów panele fotowoltaiczne to inwestycja na kilkadziesiąt lat! Dodatkowo instalacje nie wymagają dodatkowej obsługi - wystarczy je zamontować, aby cieszyć się zaletami paneli fotowoltaicznych przez ok. 30 lat

Pamiętaj! Prawidłowe działanie i uzyskanie pożądanych efektów z użytkowania paneli fotowoltaicznych jest ściśle związane z natężeniem światła, kątem padania słońca i fachowo wykonanym montażem. Im więcej aspektów jest spełnionych, tym niższe rachunki za prąd.

Cena paneli fotowoltaicznych

W zależności od tego, na ofertę którego producenta oraz rodzaj (na dach skośny/płaski) paneli fotowoltaicznych postawisz, cena może się znacznie wahać. Najczęściej klient, który chce zainwestować w to rozwiązanie musi liczyć się z wydatkiem rzędu kilku-kilkunastu tysięcy złotych. Cena wzrasta wraz z jakością, trwałością i dodatkową gwarancją na zakup produktu. Pod uwagę należy również wziąć montaż konstrukcji, dlatego najlepiej (i najtaniej) jest zainwestować w gotowe konstrukcje pod panele słoneczne na dachu płaskim/skośnym. W ten sposób od razu zaopatrzysz się we wszystkie wymagane elementy, takie jak: wsporniki, szyny, śruby, klemy i inne elementy ułatwiające i przyspieszające montaż.

Jak wygląda montaż?

Rodzaj dachu wymusza na montażyście rozstawienie systemu słonecznego z mniejszymi lub większymi odstępami. Montaż paneli fotowoltaicznych na dachu płaskim różni się znacząco od montażu paneli fotowoltaicznych na dachu skośnym - inny kąt nachylenia, odpowiednie odstępy, odpowiednie miejsce instalacji. Najważniejsze, aby montaż został przeprowadzony profesjonalnie i prawidłowo - od tego zależy efektywność fotowoltaiki i opłacalność inwestycji. Jednak nie wolno zapominać o wyborze odpowiednich elementów i modułów słonecznych. Przykładowo - firma Plant.tech to lider wśród firm tego typu, zaopatrujący setki klientów w doskonałej jakości konstrukcje pod montaż paneli fotowoltaicznych na dachu skośnym i płaskim. Obecnie na rynku znajduje się całe mnóstwo firm, jednak od tego, na kogo postawimy, zależy nasz sukces i oszczędność inwestycji.


Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.