Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Pomysły na stół wigilijny - trendy w dekoracji stołu na Boże Narodzenie 2019

  • Dodano: 2019-11-19 09:15

Do świąt zostało jeszcze trochę czasu, jednak mimo to wielu z Was szuka już inspiracji i pomysłów na aranżację stołu wigilijnego. Należycie do tego grona? Jeśli tak, to świetnie się składa, bo dzisiaj przygotowaliśmy krótki poradnik o trendach w dekoracjach świątecznych na stół.

Dekoracja stołu na Boże Narodzenie 2019

Stół, przy którym podczas Bożego Narodzenia zasiadamy z rodziną i przyjaciółmi, przystrajamy zwykle nie tylko z myślą o Wigilii, ale i o pozostałych spotkaniach świątecznych. I jest to świetne rozwiązanie, bo w ferworze rozmaitych obowiązków trudno jest nam wygospodarować czas, który moglibyśmy przeznaczyć na ewentualną zmianę aranżacji. Stworzenie uniwersalnej bazy jest korzystne zarówno ze względów praktycznych, jak i estetycznych – świąteczna zastawa stołowa i towarzyszące jej ozdoby powinny przecież wpisywać się w ogólną koncepcję wystroju i tworzyć spójną całość.

pomysly-na-stol-wigilijny.jpeg

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy w naszych domach wyjątkowo dużo dzieje się w temacie dekoracji. Wiele wskazuje na to, że w tym roku także nie będziemy narzekać na nudę - trendy świąteczne 2019 niosą ze sobą co prawda sporą dawkę dobrze znanej klasyki, ale i wiele nowości, które zachwycą zarówno miłośników stylu soft glam, jak i wielbicieli naturalnych aranżacji. Wśród propozycji przygotowanych przez marki wnętrzarskie znajdziemy przede wszystkim dekoracje świąteczne na stół o prostych kształtach i minimalistycznych formach, niejednokrotnie w połyskujących odcieniach złota.

Jakie dekoracje świąteczne na stół będą modne w tym roku?

Bordo, szmaragdowa zieleń, granat, klasyczna czerń i ponadczasowa biel – to kolory, które będą dominowały w dekoracjach świątecznych na stół wigilijny w tym sezonie. Pośród naczyń i zastawy stołowej mile widziane będą szczególnie ozdoby z papieru czerpanego oraz te wykonane w całości z naturalnych materiałów. Życie w zgodzie z naturą jest aktualnie bardzo trendy i tendencja do wybierania ekologicznych rozwiązań da się zauważyć także podczas tegorocznych świąt Bożego Narodzenia. Na stołach wigilijnych zagości nie tylko świąteczna zastawa stołowa, ale i ozdoby wykonane z lnu, plecionek czy naturalnego drewna.

stol-wigilia.jpeg

Na tych, którzy preferują nieco bardziej zdobną estetykę po przeciwnej stronie czeka alternatywna propozycja – ozdoby i dekoracje świąteczne na stół a’la soft glamour.  Subtelna wersja tego stylu pełna jest nie tylko szlachetnych tkanin w typie welwetu i aksamitu, ale i motywów dekoracyjnych oraz materiałów, które znalazły w tym roku szerokie zastosowanie we wnętrzach. Pióra, frędzle, marmur i lastryko zagoszczą w te święta zarówno na ozdobach choinkowych, jak i na wigilijnych stołach. Towarzyszyć im będą głównie dodatki z kolorowego szkła i złota (zobaczcie złote dekoracje świąteczne na stół na sfmeble.pl), których elegancka uroda pozwoli stworzyć w domu prawdziwie odświętny nastrój.

Świąteczna zastawa stołowa - stół wigilijny w pięknym stylu

Skoro powiedzieliśmy już trochę o dekoracjach, to przejdźmy na koniec do nieco bardziej praktycznych kwestii. Ozdoby bożonarodzeniowe są oczywiście bardzo ważne, jednak tym, co odgrywa pierwszoplanową rolę w aranżacji stołu jest wyjątkowa świąteczna zastawa stołowa. Na blacie w pierwszej kolejności powinno znaleźć się miejsce na talerze, sztućce i szkło, które umożliwią nam spożywanie posiłków podczas wigilijnej kolacji. Producenci także i tym temacie przygotowali kilka niespodzianek...

boze-narodzenie-stol.jpeg

W tym roku obok tradycyjnych serwisów, znajdziemy także świąteczną zastawę stołową z kamionki w ciemnych tonacjach kolorystycznych. Taka propozycja z pewnością zainteresuje tych z Was, którzy bardziej niż tradycję, cenią niestandardowe rozwiązania i oryginalne wzornictwo. Miłośnicy klasyki mogą jednak spać spokojnie, bo dla klasycznej białej porcelany na wigilijnych stołach także znajdzie się miejsce. Szczególnie popularna będzie gładka zastawa stołowa zaaranżowana w towarzystwie złotych sztućców oraz ta ozdobiona subtelnymi złotymi dekorami. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, złoto w tym roku mocno zaznaczy swoją obecność i będzie mile widziane zarówno w formie drobnych detali, jak i większych dekoracji.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.