Wiadomości z Świętochłowic

Porady pani domu - jak sprzątać szybko i wydajnie?

  • Dodano: 2019-05-29 08:45, aktualizacja: 2019-05-29 08:59

Regularne porządki to zmora niejednej pani domu - sprzątanie zajmuje sporo czasu, a jeśli do tego wszyscy domownicy pracują lub chodzą do szkoły, trzeba poświęcić dużą część weekendu, by doprowadzić mieszkanie do porządku. Aby jednak trochę ułatwić te nieprzyjemne obowiązki, można zaopatrzyć się w urządzenia, które je usprawnią!

Wybierz dobry odkurzacz!

Niezależnie od tego, czy masz w domu wykładziny i dywany, czy też postawiłeś na parkiety lub panele, odkurzacz jest niezbędnym elementem wyposażenia mieszkania. Za jego pomocą pozbędziesz się okruchów i zabrudzeń o wiele szybciej niż miotłą, a często zrobisz to bez wielkiego wysiłku! W zależności od własnych preferencji możesz wybrać tradycyjny odkurzacz lub model pionowy, który prowadzi się o wiele łatwiej – co więcej, dostępne są także modele akumulatorowe, więc nie będziesz musiał ciągnąć za sobą kabla! Warto także rozważyć zakup odkurzacza automatycznego, który po zaprogramowaniu będzie samodzielnie poruszał się po domu, zbierając wszelkie zanieczyszczenia z dywanów i podłóg. Przydatne okażą się również małe odkurzacze ręczne, dzięki którym pozbędziesz się zabrudzeń z trudno dostępnych miejsc, np. tapicerki mebli. Pamiętaj jednak, aby postawić na urządzenia dobrej marki, np. funkcjonalny odkurzacz Philips.

Umyj posadzki bez wysiłku!

Po odkurzaniu przyjdzie czas na umycie posadzek. Ta czynność jest bardzo nieprzyjemna dla wielu osób - napełnianie i przenoszenie ciężkiego wiadra z wodą oraz ciągłe moczenie i wyciskanie mopa może być męczące. Dlatego też warto rozważyć zakup urządzenia, z którym czynność ta zamieni się w przyjemność! Mowa rzecz jasna o mopach parowych, które wystarczy napełnić wodą i podłączyć do prądu, by były gotowe do pracy. Całą powierzchnię podłogi dokładnie umyjesz gorącą parą wodną, pozbywając się nie tylko uciążliwych zabrudzeń, ale i bakterii i innych drobnoustrojów!

Urządzenia parowe w służbie porządkowi!

Podobnym działaniem cechują się parownice, choć są sprzętami o wiele mniejszymi. Najczęściej posiadają też wymienne końcówki, dzięki czemu wyręczają w wielu domowych pracach. Za ich pomocą szybko i sprawnie umyjesz okna, kafelki, fugi, armaturę czy lustra. W kuchni ułatwi pozbywania się tłuszczu z kuchenki, a zlewozmywakowi przywróci dawny blask – a wszystko to bez konieczności stosowania detergentów!

Okna na błysk - bez Twojego udziału!

Wszyscy dobrze znamy możliwości automatycznych odkurzaczy – a czy wiesz, że na podobnej zasadzie działają innowacyjne myjki do okien? Są to roboty, które wystarczy odpowiednio zaprogramować i przyłożyć do szyby, a całą resztę pracy wykonają za Ciebie. Efektem będą czyste okna bez smug oraz Twoja wypoczęta postać. Takie myjki z powodzeniem możesz wykorzystać do mycia gładkich, płaskich powierzchni - luster, kabin prysznicowych czy wykafelkowanych ścian w kuchniach i łazienkach. Sprzątanie jeszcze nigdy nie było aż tak łatwe! Zaopatrz się w potrzebny sprzęt i spędzaj swój wolny czas tak, jak lubisz!

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Madzia

    o własnie ja mam taką roombę do odkurzania i potwierdzam - świetne jest oddaje nam czas który zmarnowalibyśmy na sprzątanie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.