Wiadomości z Świętochłowic

Praca dla ekstrawertyków - jaka będzie najlepsza?

  • Dodano: 2019-11-18 07:00, aktualizacja: 2019-11-12 14:57

Praca zespołowa i zadania, do realizacji których trzeba wykorzystać umiejętności interpersonalne – tu świetnie sprawdzą się osoby z osobowością ekstrawertyczną. Ekstrawertycy zamknięci w ciasnym biurze nie wykorzystają swoich atutów i nie rozwiną skrzydeł. Sfrustrowani i nieszczęśliwi w miejscu swojej pracy nie osiągną sukcesu zawodowego i przyniosą korzyści dla zatrudniającej ich firmy. W jakich zawodach warto wykorzystać osobowość ekstrawertyczną?

Kontakty interpersonalne – mocna strona ekstrawertyka

Już przeglądając serwisy internetowe typu Pracuj.pl i czytając dostępne tam oferty pracy można zauważyć, czy dane stanowisko będzie odpowiednie dla ekstrawertyka. To osoba otwarta na otoczenie i ludzi w nim przebywających. Nawiązywanie nowych znajomości i utrzymywanie nawiązanych kontaktów nie stanowi problemu dla ekstrawertyków. Dużym wyzwaniem nie jest dla nich również praca wymagająca przystosowania się do nowych warunków.

Osobowość ekstrawertyczna charakteryzuje się przede wszystkim mocno rozwiniętymi umiejętnościami interpersonalnymi. Świetnie sprawdza się w negocjacjach i rozmowach z klientami. To najczęściej ekstrawertycy rozwiązują sytuacje konfliktowe, jakie zdarzają się w zespołach współpracowników. Potrafią zorganizować pracę całej grupy i nadzorować realizację wspólnego projektu.

Zawody, w których przyda się osobowość ekstrawertyka

Na rynku pracy nie brakuje zawodów sprawiających wrażenia, jakby zostały stworzone z myślą o ekstrawertykach. Na tej liście znajduje się m.in. pracownik biura obsługi klienta, gdzie wykorzysta niemal pełne spektrum umiejętności: zdolność łagodzenia konfliktów, szukanie racjonalnych rozwiązań i podtrzymywanie dobrych relacji. Podobną propozycją jest praca na stanowisku doradcy klienta.

Swoje zdolności przywódcze ekstrawertyk wykorzysta na stanowiskach kierowniczych. Jego umiejętność dobrego planowania pracy zespołowej i układania strategii działania okaże się nieoceniona w pracy menedżera. Osobowość ekstrawertyczna sprzyja przekazywaniu swojej wiedzy i doświadczenia w sposób ciekawy. Co więcej – ekstrawertycy chętnie dzielą się tym z otoczeniem. Cechy można więc z powodzeniem wykorzystać w pracy instruktora, szkoleniowca lub nauczyciela.

Dział PR to kolejne miejsce, w którym osobowość ekstrawertyczna poczuje się, jak przysłowiowa ryba w wodzie. Podobnie rzecz się ma z organizacją różnego rodzaju eventów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.