Wiadomości z Świętochłowic

Praca hostessa - opis zawodu. Gdzie szukać pracy?

  • Dodano: 2020-09-22 06:30, aktualizacja: 2020-09-23 11:23

Hostessa to zajęcie, które najczęściej decydują się wykonywać dziewczyny - studentki, które chcą sobie zarobić na studia lub nastolatki, które chcą mieć swoje kieszonkowe na własne potrzeby. Do głównych zadań hostessy należy wsparcie firmy w działaniach promocyjnych. To nie jest praca na pełen etat i raczej trzeba ją traktować jako coś dodatkowego, dzięki czemu możemy mieć jakieś środki dla siebie. Może to zajęcie, którego chcielibyście się podjąć, ale nie jesteście przekonani i nie wiecie, gdzie szukać takowej pracy? Podpowiemy! Szczególnie, jeśli chodzi o rynek warszawski.

Praca hostessy - opis

Hostessa zajmuje się, jak już wspomnieliśmy, działaniami mającymi na celu promowanie firmy, w której pracuje. Przeważnie zajmuje się tym na targach, imprezach promocyjnych, wystawach czy restauracjach, większych marketach, a także w centrum handlowym czy na lotnisku. Hostessę można traktować jak wizytówkę firmy, dla której pracuje: w zależności od tego, jak się zaprezentuje, jak zaprezentuje reklamowany produkt, tym więcej klientów może mieć dane przedsiębiorstwo. Im więcej klientów namówi - tym większy obrót uzyska dana firma. Hostessa nie może się niczego bać, a przede wszystkim kontaktu z klientem - to właśnie dzięki temu, w jaki sposób porozumie się z nim, zależy jak dana osoba będzie odbierała markę i jak opisze ją dalej wśród swoich znajomych. A najważniejsze, co musi umieć hostessa, to opowiadać o produkcie, lub usłudze, którą reklamuje. Bez tego ani rusz.

Gdzie szukać zatrudnienia?

Osoba, która planuje pracować w tym zawodzie - przeważnie korzysta z pomocy specjalnych agencji, które zajmują się szukaniem hostess do pracy. W Warszawie działa takich sporo, ale również wpisując w Google PRACA i dodając hasło „hostessa”, możecie liczyć na znalezienie ciekawych ofert pracy, jako hostessa. Dzięki temu nie bawicie się w pośrednictwo z agencjami, które zajmują się werbowaniem hostess do pracy.

Warunki pracy

Praca hostessy wcale nie jest lekka, łatwa i przyjemna. Wymaga się od osób pracujących w tym fachu tego, że będą się nieustannie uśmiechały i były życzliwe. Przez wiele godzin stoją, chodzą i ciągle powtarzają to samo, więc muszą być bardzo cierpliwe. Ponieważ, tak jak mówiliśmy, są to wizytówki firmy - często są pięknie ubrane i mają szpilki, więc chodzenie w nich nie powinno dla nich stanowić problemu. Najczęściej pracują kilka godzin w ciągu kilku dni, w okresie, kiedy firma wystawia się na targach czy prowadzi swoją kampanię marketingową. Niekiedy związane jest to z wyjazdami, więc warto mieć to na uwadze.

Zarobki

Zarobki hostess są bardzo różne - zależy to od rodzaju zatrudnienia, miejsca pracy, ilości pracy i wymagań. Jest to praca, w której można liczyć od kilku do kilkunastu złotych za godzinę. Właśnie w takim systemie pracy rozlicza się hostessy - podlicza się ich godziny, mnożąc przez określoną stawkę i to jest jej wynagrodzenie. Rzadziej zdarza się, że jest to z góry określona dniówka. Jeśli chodzi o dodatkową pracę - jest to całkiem dobry zarobek.

Jeśli do tej pory zastanawialiście się, czy to praca dla was - teraz już wiecie o niej wszystko i możecie podjąć świadomą decyzję. Byliście hostessami? A może macie taki zamiar? Podzielcie się swoimi wrażeniami z innymi osobami, które nadal się wahają!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.