Wiadomości z Świętochłowic

Prace, które możesz wykonywać bez studiów – poznaj swoje możliwości!

  • Dodano: 2022-12-02 10:15

Współcześnie rynek pracy zmienia się pod naciskiem młodego pokolenia, które przede wszystkim ceni sobie samodzielne podejmowanie decyzji. Dziś posiadanie studiów nie wartościuje człowieka, a pracodawcy chętniej wyciągają swą dłoń do osób doświadczonych w danej dziedzinie. Czas pożegnać się z tradycjonalistycznym myśleniem, że bez wyższego wykształcenia nie da się robić rzeczy ciekawych i postępowych. Doskonałym przykładem, który całkowicie zmiata z powierzchni ziemi takowe twierdzenia, są kursy organizowane przez placówki szkoleniowe. Okazuje się bowiem, że posiadanie certyfikatu umożliwia działanie w wielu branżach, począwszy od projektowania wnętrz czy ogrodów, aż po kursy z zakresu marketingu. Coraz częściej zwraca się uwagę na progresywność takich szkoleń, poprzez dodawanie do oferty specjalistycznych kursów, które dopiero pojawiają się na polskim rynku. Jednym z nich jest home staging – określany mianem nowoczesnej stylizacji wnętrz w celu ich sprzedaży.

Liczy się pierwsze wrażenie, czyli kilka słów o home stagingu

Coraz więcej właścicieli nieruchomości zdaje sobie sprawę, że to właśnie pierwsze wrażenie bezpośrednio wpływa na finalną decyzję osób zainteresowanych kupnem. Aby coś sprzedać, należy przedstawić to w jak najlepszym świetle – ta niepisana zasada powstała wieki temu, lecz wciąż istnieje w wielu branżach. Przed pokazaniem nieruchomości potencjalnym klientom, właściciele lokalu często poszukują profesjonalistów, którzy znają się na aranżacji wnętrz pod kątem ich sprzedaży. I tu wkracza właśnie home staging – popularne w USA narzędzie marketingowe wykorzystywane w handlu i wynajmie nieruchomości, rozwija swoje skrzydła na polskim rynku. Wraz z rosnącą świadomością odnośnie korzyści płynących z tej formy reklamy, zwiększa się popyt na usługę home stagingu. Co ciekawe, do stania się home stagerem nie jest wymagane posiadanie jakiegokolwiek wykształcenia wyższego – jest ono mile widziane, jednak niekonieczne. Liczy się bowiem kreatywność i wyobraźnia przestrzenna, a także doskonała znajomość trendów w aranżacji wnętrz. Nie oznacza to jednak, że można ot tak sobie wkroczyć na rynek i z rozpędu stać się osobą rozpoznawalną. Warto poświęcić swój czas na kurs z zakresu home stagingu, po którym – w ramach potwierdzenia zdobytych umiejętności teoretycznych i praktycznych – otrzymuje się certyfikat. Jeżeli chodzi o home staging kursy łączą teorię z praktyką, poruszając tematy związane z designem czy budowaniem nastroju poprzez dobór właściwych elementów stylizacji. Ze zdobytą wiedzą oraz portfolio o wiele łatwiej jest odnaleźć się na rynku pracy.

Dlaczego rozwój zawodowy jest tak istotny?

Inwestycja w siebie, rozumiana jako uczestniczenie w kursach i stałe poszerzanie swojej wiedzy z interesujących nas dziedzin, uchodzi przez psychologów na jedno z najlepszych działań. Dzięki rozwojowi na poziomie zawodowym, zwiększa się również swoje predyspozycje i umiejętności miękkie. Poznając mocne i słabe strony, stajemy się pracownikiem sumiennym i odpowiedzialnym. Kurs home stagingu przeznaczony jest dla wszystkich, którzy interesują się designem i Visual Merchandisingiem. Kurs realizowany jest między innymi przez Szkoleniową Placówkę Oświatową CREATOR, działającą aż w czterech miastach na mapie Polski. Zajęcia odbywają się pod patronatem wielu specjalistów związanych z dekoratorstwem wnętrz. Kurs otwiera możliwości na zaistnienie w zupełnie nowym zawodzie w Polsce. A jak dobrze wiemy, specjaliści są dziś pożądani. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.