Wiadomości z Świętochłowic

Pracownicy z Ukrainy - jak ich znaleźć i dlaczego się po nich sięga?

  • Dodano: 2021-05-06 14:15, aktualizacja: 2021-08-06 12:17

W dzisiejszych czasach pracodawcy bardzo cenią sobie oddanych, lojalnych, ale i po prostu efektywnie działających pracowników. Również w kontekście tych, z którymi nie współpracują stale, a zaledwie w sposób tymczasowy. Nic więc dziwnego, że lubują się również w źródłach, które są w stanie im takowych dostarczać. Jednym z krajów, z których wielu takich pracowników pochodzi jest Ukraina - ostatnimi czasy bardzo chętnie eksploatowana pod tym względem. Dlaczego to ona jest tak częstym kierunkiem poszukiwań mniej i bardziej tymczasowych? Jak znaleźć tego typu pracownika, by móc być z niego finalnie zadowolonym? O tym porozmawiamy w dzisiejszym wpisie.

 

Pracownicy z Ukrainy - dlaczego tak właściwie się po nich sięga?

Istnieje wiele powodów, ze względu na które to Ukraina jest najczęstszym kierunkiem poszukiwań pracodawców. Z zatrudnieniem pracownika pochodzącego właśnie stamtąd wiąże się bowiem mnóstwo korzyści. Te, które zdecydowanie zasługują na wyróżnienie wypisujemy poniżej.

  • Pracowitość Ukraińców jest niesamowita - Ukraińcy są osobami, które cechują się bardzo dużą pracowitością. Nie mają zwykle problemu z braniem nadgodzin, a w wielu miejscach w Polsce słyną z pracy na kilka etatów. Wszystko dlatego, że są szalenie zmotywowani do tego, by polepszyć jakość swojego życia i zarobić na tyle dużo pieniędzy, by zapewnić sobie swoisty bufor finansowy. Taki, na który nie mogą liczyć w swoim rodzimym państwie. Na Ukrainie bowiem zarabia się kilkukrotnie mniej niż w Polsce.
  • Ukraińcy są po prostu tańsi - zatrudnienie Ukraińca jest bardzo mało kłopotliwe, ale i po prostu bardziej ekonomiczne. Pracodawca może mu zapłacić absolutne minimum, a ten wciąż będzie zadowolony. Tego samego nie da się powiedzieć o Polakach, którzy powoli stają się coraz bardziej wymagający. Dlatego też zatrudnienie osoby z Ukrainy jest w stanie przynieść naprawdę spore oszczędności.
  • Dogadują się oni bardzo dobrze z Polakami - języki ukraiński i rosyjski są bardzo podobnymi do polskiego, w związku z czym używające ich osoby nie mają problemu z dogadaniem się z Polakami. Likwiduje to pewnego rodzaju nieśmiałość, ale i zahamowania, które bardzo często przeszkadzają pracownikom spoza granic Polski w tym, by mogli się dogadać z tymi pochodzącymi z naszego kraju.
  • Prowadzi to do obopólnych korzyści - faktem jest, że pracodawcy bardzo potrzebują pracowników z Ukrainy. Ci z kolei są w wielkiej potrzebie dobrze płatnej pracy - a za taką uznają dowolną, którą znajdą w naszym kraju (również tę za minimalną pensję). Wszystko ze względu na drastyczne różnice w zarobkach Polaków i Ukraińców.

 

Jak znaleźć pracownika z Ukrainy?

Znalezienie pracownika z Ukrainy może jest proste - temu ciężko zaprzeczyć. Znalezienie dobrego pracownika z tegoż kraju jest jednak znacznie cięższe. Jak zatem to zrobić, by nie sparzyć się, a znaleźć kogoś rzeczywiście wartego zainteresowania? Poszukiwania rozpocząć należy od agencji pośredniczących w tego typu zatrudnianiu. APS Profit na przykład słynie z fachowego i kompleksowego podejścia, które jest w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagającego klienta. Agencja tego typu jest rozwiązaniem zdecydowanie najlepszym, bo i całościowym. Pozwala uniknąć wszelkiego rodzaju formalności, a zarazem pozyskać pracownika idealnie dopasowanego do własnych oczekiwań. Agencje są współcześnie bardzo rozbudowane i oferują nie tylko pomoc w przeprowadzaniu rekrutacji i sprowadzaniu wybranego w jej trakcie pracownika do kraju. Są one w stanie również kontrolować jego zachowanie na miejscu pracy, rozwiązywać ewentualne problemy pojawiające się w trakcie współpracy z nim oraz oczywiście dbać o to, by spełniał stawiane przed nim oczekiwania i wymagania.

Choć agencja pracy wydaje się być rozwiązaniem idealnym, pracownicy z Ukrainy https://apsprofit.pl/dla-pracodawcy/pracownicy-z-ukrainy są możliwi do znalezienia również za pośrednictwem portali, które ich zrzeszają. W ich obrębie znaleźć można ich oferty związane z własną osobą, ale też zamieścić można swoje własne ogłoszenie związane z ich poszukiwaniem. Takie bezpośrednie zatrudnienie ma zdecydowane plusy - nie jest jednak opcją idealną. Przede wszystkim bowiem wymaga znajomości języka (między innymi do sprawnego nawigowania się po stronie), ale też samodzielnego przeprowadzania rekrutacji i dbania o prawidłowy wybór. Jest to nie tylko kłopotliwe, ale i najzwyczajniej w świecie czasochłonne. A czas to w każdej branży, jak wiadomo, pieniądz.

 

Podsumowanie

Pracownicy z Ukrainy https://www.lsb.edu.pl/charakterystyka-agencji-zatrudniajacych-ukraincow/ potrafią być świetnym uzupełnieniem kadry pracowniczej - zarówno w kontekście stałym, jak i zaledwie tymczasowym. Ich zatrudnienie jest w dzisiejszych czasach jest nie tylko mało zobowiązujące, ale też rozsądne i ekonomiczne. Aby jednak doszło do skutku i odbyło się w zgodzie z literą prawa, należy wiedzieć, jakie kroki należy ku niemu uczynić. Można też jednak skorzystać z profesjonalnej agencji zatrudnienia, która rozwiąże tę kwestię w pełni, biorąc na siebie wszelkie formalności i dbając o to, by zatrudniany pracownik rzeczywiście spełniał oczekiwania i wymagania. Wcale niebezpodstawnie wysokie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.