Wiadomości z Świętochłowic

Rozwój kompetencji mimo kryzysu

  • Dodano: 2020-05-28 14:15

Jak zadbać o zatrudnienie nawet w najtrudniejszej sytuacji na rynku? Zacznij inwestować w swoje umiejętności!

Prawda jest taka, że nawet pracując długo w jednej firmie, na tym samym stanowisku, najgorsze, co można zrobić to zostawić dokształcanie się i bazować na swojej wiedzy sprzed lat.  Pracownik, który nie dba na bieżąco o swój rozwój, bardzo często nie tyle zatrzymuje się w tym, czym się zajmuje, ale robi krok w tył. Aby osiągać świetne efekty i czuć satysfakcję ze swojej pracy, należy się rozwijać i robić to regularnie! Tak naprawdę można tylko i wyłącznie na tym skorzystać! 

Lepsza pozycja na rynku pracy 

Takie podejście przekłada się na atrakcyjność na rynku pracy. Większość pracodawców, gdy ma wybór, czy zatrudnić osobę, która wykonuje swoją pracę z pasją i ciągle uczy się czegoś nowego, czy pracownika, który zaprzestał aktualizowania i zdobywania nowej wiedzy, to z pewnością wybrałby tę pierwszą. Dlaczego? Bo jest ona gwarantem rozwoju w firmie. Taki pracownik często może być inspiracją dla innych, a także motorem napędowym wielu zmian. 

Samemu pracownikowi także opłaca się regularnie szkolić. Zwiększa to kompetencje, możliwość zatrudnienia, ale także rozwoju w aktualnej firmie. W takiej sytuacji o wiele łatwiej o podwyżkę, czy awans. Co więcej, wykorzystywanie wiedzy ze szkoleń sprawi także, że praca będzie łatwiejsza i skuteczniejsza. Dodatkowe kompetencje przydadzą się również w trudniejszych sytuacjach na rynku pracy. 

Inwestycja w siebie 

Warto na bieżąco decydować się na szkolenia kluczowe w swojej branży. W większości z nich są takie umiejętności, które należy doskonalić. Zarządzając zespołem przyda się rozwój kompetencji dla menedżerów. Szkolenia tego typu zakładają informacje o odpowiedniej komunikacji, motywacji i dbaniu o pracę w zespole. Nie jest to łatwe zadanie, dlatego dobry menedżer powinien być mistrzem w asertywnej komunikacji i dawaniu konstruktywnej informacji zwrotnej.  

W przypadku planowania ubiegania się o awans warto pójść o krok dalej, wybierając szkolenie dla kierowników. Taka wiedza umożliwi sięgnięcie poza swoje stanowisko i wykazanie się pakietem umiejętności niezbędnych do awansu, czy podwyżki. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.