Wiadomości z Świętochłowic

Schudnij według zasad dietetyka

 • Dodano: 2014-04-01 13:30

Obserwacje przeprowadzone przez zespół dietetyków z Centrów Dietetycznych Naturhouse pozwoliły na wyróżnienie 4 głównych zasad, dzięki którym raz na zawsze uda nam się pożegnać zbędne kilogramy.


1. MOTYWACJA

- Badania dowodzą, że osoby odchudzające się pod okiem dietetyka podczas regularnych cotygodniowych wizyt, 10 razy częściej osiągały optymalną wagę ciała niż osoby, które korzystały z pomocy specjalisty tylko raz na 3 tygodnie lub rzadziej – mówi Katarzyna Czupryna , dietetyczka z Centrum Naturhouse w Chorzowie.

Rozpoczynając dietę jesteśmy pełni energii i chętni do działania. Utrata pierwszych 2-3 kilogramów bardzo nas cieszy. Przychodzi jednak punkt krytyczny, kiedy wiara we własne możliwości spada. To pierwszy krok do porzucenia diety, powrotu do  dawnych nawyków żywieniowych i do dawnej  wagi. Osoby, które przetrwają ten  trudny okres i kontynuują proces odchudzania są już na prostej drodze do osiągnięcia wymarzonej sylwetki.  W tym krytycznym momencie rola dietetyka jest nieoceniona. Regularne spotkania z ekspertem ds. żywienia – najlepiej raz w tygodniu pomagają nam w wytrwaniu na diecie. Dietetyk wysłucha, wesprze, pochwali, ale też pomoże w modyfikacji diety lub indywidualnie dobierze suplementację, która pomoże nam w pozbyciu się przykrych dla nas dolegliwości.


2. ODPOWIEDNIA DIETA
Czyli jaka? Przede wszystkim zgodna z zasadami zdrowego żywienia propagowanymi przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Pełnowartościowa, zbilansowana dieta zawierająca białka, węglowodany i tłuszcze w odpowiednich proporcjach jest receptą na sukces. Podczas odchudzania dobrze, aby plan żywieniowy był indywidualnie dobrany do naszych potrzeb i aby nie wykluczał żadnych z podstawowych grup produktów.


3. INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEMENTACJA
Podstawowym zadaniem suplementów diety jest uzupełnianie brakujących składników mineralnych i witamin w organizmie, które nie zawsze łatwo jest dostarczyć w optymalnych ilościach, gdy jesteśmy na diecie niskokalorycznej. Suplementy faktycznie wspomagają odchudzanie poprzez pobudzanie procesów lipolizy, czyli rozkładu tkanki tłuszczowej. Szczególnie pomocne są wówczas ekstrakty z zielonej herbaty, kawy, karczocha, a także takie związki jak L-karnityna czy CLA.
Jak więc widać naturalna suplementacja ma  wspomóc nasz organizm podczas długiego i trudnego procesu odchudzania. Suplementy diety nie mogą być jednak stosowane zamiast posiłku, a jedynie jako dodatek mający uzupełnić niedobory niezbędnych do funkcjonowania organizmu składników. Należy również pamiętać, aby przyjmowanie suplementu skonsultować z dietetykiem bądź lekarzem.


4. WYJŚCIE Z DIETY
Etap stabilizacji po zakończonym okresie utraty masy ciała jest bardzo ważny i to on zapobiega efektowi jo-jo. Jest to też etap, kiedy utrwalamy wiedzę żywieniową, którą zdobyliśmy podczas kuracji odchudzającej. Aby utrzymać motywację do zachowania szczupłej sylwetki, warto wtedy pozostać w kontakcie ze swoim dietetykiem, który pomagał nam w odchudzaniu.

Odchudzając się z zachowaniem wymienionych zasad mamy zatem większe szanse na osiągnięcie szczupłej sylwetki niż działając w pojedynkę. Warto zatem spotkać się ze swoim dietetykiem i z nim zaplanować wspólną walkę o lepsze zdrowie i piękniejsze ciało.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Skuteczność odchudzania pod okiem dietetyków można sprawdzić w Centrum Naturhouse w Chorzowie, ul.Wolności 60.

tel. 32 345-26-08 lub 723-106-555
e-mail: sklep.chorzow@naturhouse-polska.com
Godziny otwarcia:  poniedziałku – piątku od 7:00-19:00

Umów się na wizytę telefonicznie lub za pośrednictwem lub klikając tutaj.

UWAGA !!!
Dla wszystkich osób, które zdecydują się na rozpoczęcie kuracji  do końca kwietnia przygotowaliśmy cenny upominek – markowy perfum Naturhouse.

Schudnij według zasad dietetyka

Komentarze (5)    dodaj »

 • Lipinka

  Dziękuję, mam już zajęcie, ale jako czytelniczka mam chyba prawo wymagać tekstu pisanego poprawną polszczyzną?Jest takie powiedzenie ,,Uderz w stół, nożyce się odezwą", może Szanowna Redakcja zamiast podszywać się pod innych i krytykować tych, którzy wytykają błędy, weźmie do ręki podręcznik języka polskiego na poziomie szkoły podstawowej i poczyta do poduszki, tam wszystko jest...W taki oto prosty sposób unika się krytyki czytelników.Pozdrawiam

 • LPN

  Ponowie swoją wypowiedź, zajmij się redagowaniem artykułów, to unikniemy tego typu atrakcji. Tak tutaj Pani pisze o poprawnej pisowni, a sama popełnia Pani kardynalne i banalne błędy. Po pytajniku, kropce zawsze wstawiamy przerwę, a Pani idealna ortografia i składnia o tak błahej sprawie zapomniała. Ja rozumiem jakby w artykule było napisane coś rażącego typu "Umuw siem", "wienksze szanse na osiongniencie szczópłej sylwetki", ale rzucać się o złą odmianę? Nie przesadzajmy.

 • Lipinka

  Nie ma czegos takiego jak ,,ten perfum", mówimy: ,,te perfumy"Czy doczekam dnia, w ktorym w zadnym artykule zamieszczonym na tej stronie nie bedzie rażących błędów??

 • LPN

  Zajmij się redagowaniem, Pani "idealna" i nie będzie problemu.

 • Be

  Bla bla bla... wyciąganie pieniędzy od naiwnych ludzi przez słabo wykształcone w tym kierunku tzw. "dietetyczki", które same nie mają żadnego pojęcia na temat odchudzania i zdrowego odżywiania. Litości... dla ludzi z problemem nadwagi

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.