Wiadomości z Świętochłowic

Skok ze spadochronem: super prezent dla szukających wrażeń

  • Dodano: 2018-12-21 09:30

Jeśli szukasz pomysłu na upominek dla wyjątkowej osoby, która ciągle poszukuje nowych aktywności podnoszących adrenalinę, wybierz voucher na skok ze spadochronem. Do niedawna kojarząca się tylko z wymagającymi ćwiczeniami dla wojskowych, dana atrakcja stała się powszechna i popularna głównie dzięki postępom techniki. Dzisiaj skoczyć może praktycznie każdy, kto tylko się odważy.

Etapy skoku ze spadochronem. Jak to wygląda w praktyce?

Warto wiedzieć, że dana atrakcja składa się z kilku etapów. Aby być bardzo dobrze przygotowanym na to, co się wydarzy, warto przeczytać, co po kolei może czekać cię podczas realizacji skoku ze spadochronem. Można go podzielić na dwie zasadnicze części:

Skydive

To pierwsza i najbardziej emocjonująca część atrakcji. Chodzi o swobodne spadanie, jeszcze bez otwierania spadochronu. W zależności od tego, z jakiej wysokości skaczesz, ten etap trwa około 45 sekund. Teraz wydaje się to zdecydowanie za krótko, ale już w przestworzach poczujesz jak czas inaczej płynie. Przez tą chwilę będziesz mógł podziwiać przepiękne okoliczne widoki, a przy tym poczuć się jak ptak szybujący w chmurach. Prędkość spadania dochodzi nawet do 200 km/h.

Lot z rozłożonym spadochronem

Otwiera się go mniej więcej na wysokości 1800 metrów nad ziemią. Ten etap trwa od 5 do około 8 minut.

Bezpieczny skok. Jak przygotować się do atrakcji?

Na samym początku instruktor przedstawia uczestnikowi wszystkie szczegóły dotyczące skoku ze spadochronem i instruuje go, jak powinien zachowywać się w danej sytuacji. Następnie dopasowuje się wszystkie niezbędne sprzęty. Chodzi między innymi o kombinezon ochronny oraz uprzęż. Pod koniec przygotowań uczestnik zostaje również pouczony o zasadach bezpieczeństwa.

Jeśli jest to skok z pilotem, to odpowiedniej osobie montuje się na plecach komplet spadochronów. Jeden z nich jest główny, a drugi zapasowy. Współczesna technika pozwoliła opracować automatyczny mechanizm, który samoczynnie otwiera spadochron na konkretnej wysokości spadania. Dzięki temu obawy, że nie uda ci się otworzyć go na czas stają się bezzasadne.

Przeciwwskazania

  • Złe warunki pogodowe. Organizator nigdy nie pozwoli na skok ze spadochronem jeśli istnieje jakiekolwiek podejrzenie, które wskazuje na złą pogodę
  • Uczestnik nie może być pod wpływem substancji odurzających
  • Wzrost i waga. Minimalny wzrost to około 130 cm, maksymalna waga to 120 kg
  • Wiek. Osoby poniżej 18 roku życia powinny mieć ze sobą zgodę na wykonanie skoku ze spadochronem od swoich opiekunów prawnych
  • Zdrowie uczestnika. Skoki ze spadochronem nie są wskazane dla osób chorujących na epilepsję, niewydolność układu oddechowego czy serce

Gdzie można wykupić skok ze spadochronem?

Możesz wybierać spośród wielu miejsc, gdzie można oddać skok, a dodatkowo zarezerwować atrakcję u organizatora, który zapewni ci film oraz zdjęcie z tego szczególnego dnia. Sprawdź zakładkę skok ze spadochronem na stronie superprezenty.pl. Znajdziesz tam wiele ofert organizatorów takiej atrakcji w  tej miejscowości, której szukasz.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.