Wiadomości z Świętochłowic

Szukasz materaca w Rudzie Śląskiej? Sprawdź, jaki będzie najlepszy

  • Dodano: 2021-03-22 13:45, aktualizacja: 2021-03-25 12:29

Od tego, jaki materac wybierzesz, w dużej mierze będzie zależeć jakość i komfort Twojego snu, a co za tym idzie- codzienne samopoczucie. Jaki jest zatem najlepszy materac do spania? Nie ma jednej właściwej odpowiedzi na to pytanie. Najlepszy materac to taki, który będzie dostosowany do Twoich potrzeb i oczekiwań. Jakie są więc cechy dobrego materaca?

Po pierwsze - zdrowy

Materac przede wszystkim powinien zadbać o Twoje zdrowie. Musi umożliwiać Ci odpowiednią regenerację każdej nocy i rozluźnienie mięśni, a jednocześnie zapewniać prawidłowe podparcie dla kręgosłupa i karku. Do dziś krąży mit, że im twardszy materac, tym zdrowszy. Trzeba jednak mieć świadomość, że prawda wygląda nieco inaczej. Zbyt twardy materac utrudnia swobodne krążenie krwi, czego efektem mogą być bóle mięśniowe i bolesne drętwienie części ciała. Co więcej, gdy materac jest zanadto twardy, mięśnie muszą cały czas pracować, aby utrzymać kręgosłup w linii prostej. Wszystko to sprawia, że nocny odpoczynek jest zakłócony. Zbyt miękki materac również nie będzie służył Twojemu zdrowiu. Kiedy ciało „zapada się” w miękkie podłoże, mięśnie pobudzone są do wysiłku - muszą podtrzymywać kręgosłup. Jaki jest tego efekt? Twój organizm nie ma możliwości, by w pełni się zregenerować, a rano budzisz się niewsypany i obolały. Wyraźnie więc widać, że kwestie zdrowotne mają ogromne znaczenie podczas wyboru materaca. Poszukujesz dobrej jakości materaca w Rudzie Śląskiej? Sprawdź medyczne materace Ruda Śląska na Materacerudaslaska.pl i wybierz model, który zatroszczy się o Twoje zdrowie!

Po drugie - dopasowany do Twoich potrzeb

Podczas zakupu materaca do spania musisz wziąć pod uwagę swoje osobiste preferencje i nawyki związane ze snem. Tylko wtedy będziesz w stanie wybrać model, który dla Ciebie stanie się tym „najlepszym”. Jeśli cierpisz na alergię na roztocza czy pleśnie, postaw na model z lateksowym blatem, który zapewnia dobrą cyrkulację powietrza i zapobiega gromadzeniu się wilgoci. Do takich antybakteryjnych modeli należy Hilding Melody. A może między Tobą a Twoim partnerem występuje duża różnica wagi? W takim wypadku najlepszy może okazać się materac z wysokoelastycznej, zaawansowanej technologicznie pianki, na przykład Hilding Salsa. 7 zróżnicowanych stref twardości umożliwi doskonałe dopasowanie materaca do ciała i zapewni komfortowy wypoczynek zarówno Tobie, jak i Twojemu partnerowi. Osoby, które mają problemy z kręgosłupem i bólami mięśniowymi, powinny z kolei wybrać materac medyczny. Taki wyrób jak Hilding Pasodoble idealnie nadaje się dla użytkowników z wadami postawy. Więcej porad na temat tego, jak dbać o kręgosłup, znajdziesz na stronie zdrowykregoslup.pl. Niezależnie od tego, czy szukasz materaca w Rudzie Śląskiej, czy w Opolu, uwzględnij wszystkie swoje potrzeby i preferencje. Zobacz najpopularniejsze materace Opole na Materaceopole.pl.

Po trzecie - certyfikowany i z gwarancją

Jakie jeszcze cechy musi spełniać dobry materac? Jego wysoka jakość powinna być poświadczona odpowiednimi certyfikatami. Do takich uznanych odznaczeń można zaliczyć certyfikat Oeko-Tex, status wyrobu medycznego klasy I, certyfikat szwajcarski, czy - w wypadku materaców dziecięcych - pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Produkty, których jakość została potwierdzona przez niezależne instytuty, są godne zaufania. Kiedy już zdecydujesz się na określony model materaca upewnij się, że producent zapewnia gwarancję, na przykład na okres 15 lat. Dzięki temu nie musisz obawiać się, że stracisz pieniądze, jeśli materac zużyje się przed czasem.

Komentarze (2)    dodaj »

  • jorg

    najlepszym materacem jest moja Hanuś

  • Fantomasz

    Najlepsze materace są z Rudy śląskiej - próbowałem juz z Sosnowca, Katowic , Zabrza ale najlepsze są z Rudy Śląskiej - polecam ,Buahaha - kto wymysla te nagłówki ???

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.