Wiadomości z Świętochłowic

Tort na roczek

  • Dodano: 2020-12-10 09:30, aktualizacja: 2020-12-10 12:54

Osiemnaste urodziny w kulturze zachodu odgrywają bardzo ważną rolę, jednak chyba ważniejsze są urodziny których nie pamiętamy, mowa o ukończonym pierwszym roku życia. Przez ten rok wiele się działo, poznawaliśmy wiele nowych bodźców, bliską rodzinę i osoby, które ponownie pewnie spotkaliśmy dopiero na komunii.

Kiedy patrzymy na zdjęcia z pierwszych urodzin widzimy wiele osób, których już nie ma, a które wspólnie z nami świętowały. Przeglądanie starych zdjęć, poza okazją do wspomnień bliskich jest również okazją do poznania okresu, którego nie pamiętamy, bo jak tu zapamiętać np. tort na roczek, którym zajadała się rodzina i prawdopodobnie my sami? 

Jeżeli chcesz w przyszłości rozmawiać ze swoim dzieckiem na temat jego pierwszych urodzin warto pokazać zdjęcia, na których widać jego pierwszy tort w życiu. Dobrze jest móc wtedy odpowiedzieć na pytanie o jego smak słowami “przepyszny” albo “bardzo smaczny”, ale żeby tak się stało trzeba wybrać odpowiednią cukiernię, albo samemu zakasać rękawy i ruszyć do kuchni.

Tort na roczek dla dziewczynki 

Podobnie jak w przypadku tortów na chrzest tak samo z tortami na roczek, warto wybrać spersonalizowany tort pod płeć dziecka. Torty dla dziewczynek charakteryzują się typowo dziewczęcymi kolorami jak róż, oraz dodatkami w postaci kokardek, kwiatków czy motylków. Często elementem wieńczącym tort jest postać przypominająca postać z bajki albo ulubionego pluszaka. 

Oczywiście tort na roczek dla dziewczynki nie musi przybierać koloru różowego, nic nie stoi na przeszkodzie aby był utrzymany w barwach fioletu, czy innych odcieniach, co do których dziecko wykazuje zainteresowanie, albo kolorach jakich wymarzą sobie opiekunowie dziecka. 

Jeszcze nie tak dawno bardzo popularne było umieszczanie na torcie tylu świeczek, ile lat kończy jubilat, ale obecnie stosuje się cyfrowe odpowiedniki, od razu wiadomo z jakiej okazji jest tort a liczba świeczek do zdmuchnięcia zdecydowanie mniejsza. Dlatego na wielu tortach zobaczymy cyfrę 1 chociaż nie zawsze jest ona świeczką, gdyż jej zdmuchnięciem i tak muszą zająć się rodzice. Również popularną opcją jest sporządzenie napisu “Roczek” połączonego z imieniem dziecka, zwykle w zdrobniałej formie.

Tort na roczek dla chłopca

Tort na roczek dla chłopca nie różni się znacząco od tych szykowanych dla dziewczynek. Podstawowa różnica wynika z kolorystyki, która najczęściej jest jasnobłękitna. Torty dla chłopców przyozdobione są podobnymi motywami do dziewczęcych, chociaż kwiatki zastępują serduszka. 

Zarówno tort dla chłopców jak i dziewczynek mogą być tradycyjne bez elementów 3D, ale często ulubiona postać z bajki przybiera postać trójwymiarową. Torty na roczek zwyczajowo są białe i posiadają delikatny śmietankowy smak, ale nic nie stoi na przeszkodzie od odstąpienia od tracyjnych rozwiązań.

Dzieci nie zapamiętają wyglądu tortu ani jego smaku, dlatego warto mieć przy sobie aparat aby uwiecznić moment i za wiele lat pokazać dziecku historię jego życia, której nie pamięta. Natomiast smak będzie doskonale pamiętany przez osoby zajadające się tortem, więc warto zadbać o to aby nie tylko pięknie wyglądał, ale i doskonale smakował. Jeżeli nie posiadasz kulinarnych zdolności, albo nie masz czasu warto powierzyć zadanie przygotowania tortu sprawdzonej cukierni. 
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.