Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Ulubione benefity w pracy według pracowników

  • Dodano: 2019-11-22 11:45

Na portalach, w których zamieszczane są ogłoszenia o pracę, często możemy przeczytać, że pracodawca oferuje bogaty pakiet benefitów. Istnieje wiele sposobów dodatkowego wynagradzania pracowników. Najczęściej  ofertowanymi są: trzynasta pensja, dofinansowanie do wyjazdów, pakiet medyczny, karta sportowa i ubezpieczenie grupowe. A co o benefitach sądzą pracownicy?

Pracownicy najbardziej lubią dodatkową gotówkę

Według badań ulubionymi benefitami są dla pracowników te, które wiążą się z otrzymaniem dodatkowych pieniędzy. Wśród nich prym wiedzie trzynasta pensja. Ta dodatkowa korzyść dla wielu osób jest czynnikiem bardzo mocno zachęcającym do podjęcia współpracy z firmą, która ją oferuje, np. w ogłoszeniach na Pracuj.pl. Pracownicy chętnie korzystają z dofinansowania do wyjazdów wakacyjnych, czyli tzw. „wczasów pod gruszą”. Niektóre firmy zapewniają też dodatkową gotówkę na wyprawkę szkolną dla rodziców młodszych dzieci.

Ubezpieczenia grupowe – wysoko oceniany benefit

Pracownicy wysoko cenią możliwość skorzystania z ubezpieczeń grupowych. Dzięki dużej liczbie osób objętych umową z ubezpieczycielem, pracodawca dostaje bardzo korzystną wysokość składki, którą może dodatkowo w części lub całości refundować pracownikom. Taką formą ubezpieczenia pracownicy mogą często objąć także dzieci i małżonka. To bardzo dobra oferta w porównaniu do zawierania indywidualnej umowy ubezpieczeniowej.

Benefity dla rodziców

Według pracowników bardzo interesujące są benefity, które przysługują na dzieci. Oprócz wspomnianych środków na wyprawki szkolne są także prezenty świąteczne dla najmłodszych. Ten rodzaj dodatkowego, pozapłacowego wynagrodzenia wiele osób uważa za bardzo atrakcyjny.

Karty sportowe dla aktywnych

Osoby, dla których aktywność fizyczna jest bardzo ważna, chętnie korzystają z możliwości uzyskania kart sportowych. Taki benefit zapewnia bezpłatne korzystanie z wielu obiektów przeznaczonych do uprawiania sportu, np. basenów, siłowni, klubów fitness czy kortów tenisowych. Często właściciel karty może uzyskać atrakcyjne zniżki na zabiegi kosmetyczne czy masaże.

Pakiety świadczeń medycznych

Prywatna opieka medyczna w prezencie od pracodawcy? Czemu nie – bardzo duża liczba pracowników wyjątkowo sobie ceni tego rodzaju świadczenie pozapłacowe. Niektóre ze świadczeń obejmują także opiekę stomatologiczną, która w Polsce jest bardzo droga. Ten rodzaj benefitu z pewnością zachęca do pracy w firmie, która oferuje go zatrudnionym.

                                                   

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • leokadia

    U mnie to jest kilka tak naprawdę tych różnych dodatków od pracodawcy. Przede wszystkim jest to prywatna opieka w Medicover, ale też zniżki na bilety do kina czy teatru jak również wakacje pod gruszą. Fajna też u mnie panuje atmosfera w biurze, także ja nie mam na co narzekać

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.