Wiadomości z Świętochłowic

W jakiej pracy szczególnym atutem jest kreatywność?

  • Dodano: 2019-12-10 09:15

Kreatywność jest cechą mile widzianą w niemal każdej pracy. Pomaga w szukaniu nowych sposobów rozwiązywania uporczywych problemów i bardziej efektywnych metod realizacji powierzonych zadań. Są jednak zawody, w których bez kreatywności trudno jest odnieść sukces i liczyć na karierę. Gdzie kreatywność jest szczególnym atutem?

Nie lekceważ wymagań z oferty pracy

O tym, czego pracodawca oczekuje od kandydatów, dowiesz się z oferty pracy. Zawarte są tam informacje, jakie cechy są wymagana, a jakie będą mile widziane. Nie lekceważ żadnej z pozycji umieszczonej na listach. Brak nawet jednej kompetencji może wykluczyć cię z gry już w pierwszym etapie rekrutacji.

Chcąc mieć pewność, że wpisujesz się w wymagania, jakie stawia nowa praca, przejrzyj ogłoszenia np. na Pracuj.pl dotyczące podobnych stanowisk. Być może znajdziesz tam dodatkowe cechy i kompetencje, które wyróżnią Cię z tłumu kandydatów.

Grafik

Jednym z zawodów, które przyciągają do siebie kreatywne głowy, jest grafik. Tworzenie plakatów, ilustracji do książek, okładek czasopism, ulotek i wielu innych projektów opartych na przekazie wizualnym wymaga bezdennego źródła inspiracji i pomysłów. W tej pracy nie wystarczy umiejętność korzystania z narzędzi wizualizujących myśl. Trzeba jeszcze za każdym razem zaskoczyć klienta nowym, atrakcyjnym i oryginalnym pomysłem.

Specjalista w dziale PR

Budowanie wizerunku firmy lub marki nie jest łatwym zadaniem. Kontakt z mediami, organizowanie konferencji prasowych i odpowiadanie na powtarzające się pytania tylko z pozoru nie wymaga dużego zaangażowania. W rzeczywistości od specjalisty z działu PR wymagana jest kreatywność potrzebna do mówienia po raz setny o danym temacie w nowym, niespotykanym dotąd ujęciu.

Animator

Animator kultury, zajęć dla dzieci, zabaw weselnych czy nawet firmowych eventów to praca dająca wiele satysfakcji i sprawiająca ogromną przyjemność. Pod warunkiem, że wykonuje się ją z pasją, a pomysły na zaangażowanie uczestników spotkania same wpadają do głowy. Na sukces w tym zawodzie mają szansę jedynie osoby na tyle kreatywne, by swój program modyfikować na bieżąco. Może bowiem okazać się, że przygotowany blok zajęć nie zainteresuje grupy osób, do której jest kierowany i trzeba szybko wprowadzić zmiany.

Fotograf

Łatwy dostęp do profesjonalnych aparatów ułatwia start w zawodzie fotografa. Do sukcesu potrzebna jest dodatkowo kreatywność i umiejętność budowania niepowtarzalnych kadrów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.