Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Zestawy fotowoltaiczne - co warto wiedzieć o tej technologii?

  • Dodano: 2019-10-29 14:45

W dzisiejszych czasach korzystanie z odnawialnych źródeł energii to bardzo korzystne rozwiązanie. Pomimo że wiąże się ono z niemałym wydatkiem finansowym, to jest coraz chętniej wybierane przez Polaków. Co warto o nim wiedzieć?

Dlaczego warto stawiać na zestawy fotowoltaiczne?

Wykorzystywanie energii słonecznej to idealny sposób na znaczne obniżenie rachunków na prąd. W dzisiejszych czasach ma to ogromny wpływ na domowy budżet, dlatego tak wiele osób decyduje się na tego rodzaju inwestycję. Koszt takiego zestawu fotowoltaicznego zależy od jego wielkości. Bardzo ważne jest bowiem, by dopasować go do naszych potrzeb. W tym celu potrzebujemy od naszego dostawcy energii informacji o rocznym zużyciu energii przez nasze gospodarstwo domowe. Następnie specjaliści wyliczą, jak dużą moc powinna mieć nasza instalacja. Jeśli zostanie to zrobione w prawidłowy sposób, to będzie ona w stanie pokryć całkowicie nasze roczne zapotrzebowanie. Wówczas zwróci się ona w ciągu kilku pierwszych lat użytkowania. Zestawy fotowoltaiczne nie należą jednak do najtańszych. Wynika to z tego, że producenci korzystają z możliwie najlepszych komponentów. Wszystko po to, by system działał przez co najmniej dwadzieścia pięć lat. Cena zestawu waha się więc w okolicach dwudziestu pięciu tysięcy złotych. Na szczęście możemy liczyć na różne programy, które pozwalają znacznie zredukować koszty takiej inwestycji. Do takich możemy zaliczyć chociażby program Prosument. Producenci także śledzą na bieżąco różne formy wsparcia takich inwestycji, dzięki czemu mogą podpowiedzieć klientowi, który będzie dla niego najlepszy.

Z czego składają się zestawy fotowoltaiczne?

Wielu z nas fotowoltaikę kojarzy przede wszystkim z paneli słonecznych. To jednak tylko jeden z wielu elementów tworzących cały system. Panele są elementem, który pochłania największą część budżetu. Jednak bez pozostałych części byłyby bezużyteczne. Zestawy fotowoltaiczne składają się jeszcze z konektorów, falownika sieciowego, bezpieczników, czy konstrukcji montażowych. Każdy z elementów musi być odporny na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne. Dzięki temu będą mogły niezawodnie działać przez wiele lat. Zestawy fotowoltaiczne są bezobsługowe. Tutaj znajdziesz wszelkie niezbędne informacje http://ozetechnologia.pl/96/zestawy-fotowoltaiczne. Pamiętaj, by korzystać z nowych komponentów od sprawdzonych dostawców. Używane elementy mogą być bowiem uszkodzone lub pochodzić z niepewnych miejsc. Szybko może się okazać, że zamiast oszczędności, wygenerujemy sobie dodatkowe straty.
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.