Akademia Malucha zakończyła rok w Świętochłowicach. Były dyplomy i wielkie pytania

Czas czytania: 4 min.

W Młodzieżowym Domu Kultury w Świętochłowicach odbyło się uroczyste zakończenie kolejnego roku Uniwersytetu Dziecięcego Akademii WSB. Młodzi uczestnicy projektu odebrali dyplomy, a podczas spotkania rozmawiali m.in. o tym, jak funkcjonuje miasto, urząd, miejskie jednostki i służby.

Zakończenie roku Uniwersytetu Dziecięcego Akademii WSB

We wtorek 9 czerwca w Młodzieżowym Domu Kultury w Świętochłowicach odbyło się uroczyste zakończenie kolejnego roku Uniwersytetu Dziecięcego Akademii WSB. W wydarzeniu uczestniczył prezydent Świętochłowic Daniel Beger, który pogratulował dzieciom ukończenia kolejnego etapu ich edukacyjnej przygody.

Jak podkreśla prezydent, mali studenci pokazali dużą ciekawość świata i aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Dzieci odebrały dyplomy, symbolicznie kończąc kolejny rok zajęć realizowanych w ramach projektu Akademia Malucha.

Akademia Malucha rozwija ciekawość świata

Akademia Malucha to projekt, który ma zachęcać dzieci do poznawania świata, zadawania pytań i odkrywania własnych pasji. Jego celem jest pokazanie najmłodszym, że nauka może być ciekawą przygodą, a zdobywanie wiedzy nie musi kojarzyć się wyłącznie ze szkolną ławką.

Podczas tegorocznego spotkania prezydent Daniel Beger poprowadził dla młodych uczestników prelekcję o funkcjonowaniu miasta. Dzieci mogły dowiedzieć się, jak działa Urząd Miejski, miejskie jednostki oraz służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo, rozwój i codzienne życie mieszkańców.

Dzieci pytały o miasto i pracę samorządu

Ważną częścią spotkania były pytania zadawane przez dzieci. Jak relacjonuje prezydent Świętochłowic, młodzi studenci chętnie korzystali z okazji, by dowiedzieć się więcej o mieście i pracy samorządu.

Dodatkową atrakcją była obecność miejskich maskotek. Ze względu na pogodę nie odbyła się zaplanowana maskotkowa parada, ale maskotki odwiedziły uczestników wydarzenia i pomogły przybliżyć dzieciom działalność miejskich jednostek oraz instytucji.

Gratulacje dla młodych studentów

Prezydent Daniel Beger podziękował Akademii WSB za zaproszenie, a dzieciom za aktywność i zaangażowanie. Zwrócił też uwagę, że wśród uczestników mogą być przyszli naukowcy, przedsiębiorcy, sportowcy, społecznicy, a nawet samorządowcy.

Młodzi studenci zakończyli kolejny rok akademickiej przygody i rozpoczęli wyczekiwany czas wakacji.

Dodaj komentarz

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe