Żywa lekcja historii
Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w SP nr 2 odbyła się uroczysta prezentacja historyczna przygotowana przez Bractwo Kurkowe Grodu Zabrzańskiego.
Uczniowie wszystkich klas zapoznali się z dawnym i współczesnym uzbrojeniem, a także z wyposażeniem wojskowym. Mogli zobaczyć, a nawet dotknąć eksponaty oraz pamiątki przywiezione przez gości. Wśród nich znalazły się m.in.: mundury wojskowe, broń palna, medale i odznaczenia. Prezentacja wzbudziła spore zainteresowanie uczniów, którzy na długo zapamiętają tę żywą lekcję historii.
Tagi:
SP nr 2







![Siedem dni, wiele scen i jeszcze więcej emocji! TOP wydarzenia w regionie [27.02 – 05.03]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/02/ChatGPT-Image-26-lut-2026-21_42_31.png)














Dodaj komentarz