Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

160 tys. dofinansowania do obchodów I Powstania Śląskiego dla Świętochłowic

 • Dodano: 2019-03-13 08:45, aktualizacja: 2019-03-13 09:18

Aż 160 tys. złotych otrzymają Świętochłowice na organizację obchodów 100 rocznicy I Powstania Śląskiego w ramach pomocy finansowej z GZM.

Podczas XV sesji Zgromadzenia Metropolii, która odbyła się 12 marca 2019 roku, prezydenci i burmistrzowie miast skupionych w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii podjęli szereg decyzji, a niektóre z nich dotyczyły bezpośrednio Świętochłowic.

160 tys. złotych dla Świętochłowic

W związku z obchodami 100 rocznicy I Powstania Śląskiego miastu Świętochłowice przyznano pomoc finansową w postaci dotacji celowej w wysokości 160 tys. złotych. Kwota ta zostanie przeznaczona na wydanie płyty z pieśniami powstańczymi oraz organizację i przejazdy specjalnego tramwaju powstańczego.

Dokonano także wyboru składu Komisji Rewizyjnej GZM, której członkiem został Prezydent Miasta Daniel Beger, jako delegat podregionu katowickiego.

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Olaf

  W zeszłym roku gzm dal nam 5,2 mln zl a w tym 160 tys? Jakaś kpina!!! To za ten stołek dla naszego niepradnika naczelnego?

 • Wiktor

  Jesteś niedoinformowany, to jest wsparcie na konkretne zadanie a środki z funduszu Solidarnościowego będą dopiero dzielone

 • Zaniepokojony

  Taaak, passata za pół darmo oddają to i pewnie 5,2 mln z zamienili na 160 tys zl

 • mieszkaniec

  nie podoba mi sie to iż nowy prez wszystko wywala na fb, bylem, zrobilem itp czy nie ma tajemnicy urzedowej? jak to czytam to mozna zauwazyc ze to walka i ponizanie poprzedniego prez, nowy nie potrafi zarzadzac miastem i tyle a cos mi mowi ze byly wice za mosia pociaga sznurki i kieruje co nowi maja robic

 • Szac

  Nie no super, płyta z takimi pieśniami na pewno osiągnie status platynowej.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.