Wiadomości z Świętochłowic

17-latek kierował samochodem bez uprawnień i miał przy sobie narkotyki

 • Dodano: 2020-09-08 07:00, aktualizacja: 2020-09-08 07:04

W ręce świętochłowickich policjantów wpadł 17-latek, który kierował samochodem bez uprawnień.

Za posiadanie substancji niedozwolonych, które przy nim znaleziono, grozi mu kara do 3 lat więzienia. Mieszkaniec Świętochłowic prawdopodobnie prowadził też renault pod wpływem środków odurzających. Jeżeli to przypuszczenie się potwierdzi, odpowie również za jazdę pod wpływem narkotyków.

O dalszym losie nastolatka zdecyduje sąd

W sobotę po północy mundurowi ze świętochłowickiej policji patrolowali ulice miasta. W rejonie ulicy Polaka zauważyli pojazd, który kontrolowali dwa dni wcześniej. Wówczas jego kierowca nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC. Mundurowi zatrzymali renault do kontroli. Kierującym okazał się 17-letni świętochłowiczanin, znany policjantom sympatyk jednej ze śląskich drużyn piłkarskich. Nastolatek był bardzo pobudzony i jego zachowanie wskazywało, że może być pod wpływem narkotyków. Badanie alkomatem nie wykazało, aby prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Natomiast w związku z podejrzeniem, że mógł kierować autem po użyciu narkotyków, pobrano mu krew do dalszych badań. W trakcie kontroli okazało się również, że nastolatek prowadził renault nie mając prawa jazdy. Ponadto pojazd, którym podróżował, był niedopuszczony do ruchu oraz nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC. To jednak nie koniec kłopotów 17-latka. W trakcie kontroli stróże prawa znaleźli w pojeździe metalową puszkę oraz woreczek strunowy z suszem roślinnym. Przeprowadzone badanie wykazało, że zabezpieczona substancja to marihuana. Świętochłowiczanin trafił do policyjnego aresztu. Tego samego dnia usłyszał zarzut. Za posiadanie substancji niedozwolonych grozi do 3 lat więzienia. Odpowie także za jazdę bez uprawnień. Jeżeli okaże się, że młody mężczyzna dopuścił się jazdy pod wpływem środków odurzających, usłyszy kolejny zarzut. O dalszym losie świętochłowiczanina wkrótce zdecyduje sąd.

Komentarze (7)    dodaj komentarz »

 • Brawo

  Mądry bo wie ze nikt sie nie dowie kto to napisał.I ciśnie nazwiskami sprzedawczyk

 • Karma wraca

  Hahahaha zapraszam na priv cwaniaczku Napinać się każdy umie przez neta a w realu to same [...]eczki jesteście !!

 • Marta

  Lipiny to same kapusie i dilery co 2 to szpagaty wala a. Po tym dawaja wite chodzby nic sie nie stalo a polowa kapusi grypsuje hehehe czysta patola lipinska

 • Chrop

  To nie ino kejgen ino jeszcze nacpany rusaj i reszta swity tam na swionach jest fajnie chytajom ich i puszczajom jak nie malujom to jezdzom ale tam jest jeszcze jedyn pan Nawa i Zyla to ich kolegi chyba bo tyz nie tykalni

 • Twój koszmar

  Zapraszam [...] na priv taki kozak w necie a przychodzi co do czego to jesteście [...]y. Udajesz napinatora? Napisz z swojego konta [...]eczko!

 • Karma wraca

  Jak jesteś taki kozak przez neta to pisz priv [...]!!!

 • ×××

  Mafia Kejgen ha ha ha

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.