Wiadomości z Świętochłowic

19-latek płacił za zakupy znalezioną kartą płatniczą!

 • Dodano: 2023-09-05 09:45

Świętochłowiccy kryminalni namierzyli, a następnie zatrzymali 19-letniego świętochłowiczanina, który znalazł a następnie kilkukrotnie użył kartę bankomatowo - płatniczą. Złodziej aż 6 razy wykorzystał znalezioną kartę płatniczą do zapłaty za zrobione zakupy. Teraz grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.

Zapłacił za zakupy cudzą kartą

Z końcem maja, jeden z mieszkańców miasta w trakcie załatwiania codziennych spraw zgubił kartę płatniczą, którą nosił w kieszeni. Niczego nieświadomy wracał do domu a w jego aplikacji bankowej, zaczęły się pojawiać transakcje, których on sam nie dokonywał. Szybko spostrzegł utratę karty i zgłosił sprawę policji.

Dzięki chęci niesienia pomocy, dociekliwości, w wyniku wytężonej pracy namierzyli mężczyznę, który odpowiadał za "lewe" transakcje.

19-letni świętochłowiczanin, spacerując w rejonie centrum miasta, znalazł leżącą na ziemi kartę bankomatową, jednak ani myślał oddać jej "ot tak". W ciągu zaledwie kilku godzin dokonał sześciu transakcji za pomocą przywłaszczonej karty, pokonując jej zabezpieczenia.

Mężczyzna został zatrzymany, usłyszał zarzuty. Odpowie za kradzież z włamaniem, za co grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

postanowienie Sądu Najwyższego z 18 maja 2021 r. (III KK 102/21)
Przybliżenie karty płatniczej do terminalu skutkuje uzyskaniem dostępu do rachunku bankowego właściciela karty, dochodzi zatem do przełamania bariery elektronicznej w systemie bankowej płatności bezgotówkowej.

Komentarze (4)    dodaj »

 • Jacek Jaworek wydział śledczy

  Płacisz im za to, żeby mogli Cię pałować na ulicy. A zomowcy jak już przypadkiem złapią jakiegoś przestępcę, to wtedy tak się tym chwalą. Ta chęć niesienia pomocy i dociekliwości to było pewnie sprawdzenie jakiegoś monitoringu, a wytężona praca policji to synonim donosu, który ktoś na tego łba zgłosił.

  • Jacek Jaworek wydział śledczy
   2023-09-10 11:27
  • odpowiedz
 • SZOK

  A ja myślałem ,że PŁACIMY POLICJI za te CHĘCI NIESIENIA POMOCY i jest to ich p... obowiązek .Czyzby znów wróciła milicja i PAN WŁADZA ?

 • Anna

  brawo policja

 • Arrt

  "Dzięki chęci niesienia pomocy, dociekliwości, w wyniku wytężonej pracy namierzyli mężczyznę, który odpowiadał za "lewe" transakcje." wow ale bzdety

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również